Lebuktak: itt vesznek külföldi ingatlanokat a szankciókkal sújtott oroszok
Egyre több ingatlant vásárolnak fel gazdag külföldiek Mallorcán – háborognak a helyiek a Deutsche Welle szerint.
Ingatlanárak háborúja
A portál írásában rámutat: a szigetlakóknak elegük van abból, hogy alul maradnak az ingatlanháborúban, és azt fontolgatják: betiltják a külföldiek ingatlanszerzését.
Ekkora bizniszek lennének az ingatlanpiacon?
Az ingatlanok vásárlása, valamint az ingatlan befektetés az orosz-ukrán háború ideje alatt sem állt le. Hiszen míg a németek például leginkább Mallorcát és Görögországot célozták meg,
– írta meg a Világgazdaság.
Miért vesznek külföldi ingatlant az oroszok?
Mint a portál rámutat: az oroszok nemcsak befektetésképpen veszik a lakásokat, hanem tömegek telepednének le Törökországban.
A nagy vásárlói érdeklődésnek köszönhetően kilőttek az árak is – teszik hozzá. A Knight Frank ingatlan-tanácsadó szerint az általuk vizsgált 56 ország között leggyorsabban a törökországi négyzetméterárak drágultak a tavalyi év utolsó negyedévében. Emellett a cég lakásárindexe 57,6 százalékos növekedést ért el, ami szintén csúcs – olvasható a portál cikkében.
A Világgazdaság teljes cikkét a témában ide kattintva olvashatja!
Nyitóképünk csupán illusztráció! A képen lakóépületek Mallorcán. (Fotó: OLART Fabien / Hemis.fr / hemis.fr / Hemis via AFP)
Összesen 34 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Miért nem írtok arról, hol vesznek ingatlant Dobrevék, az országot lerabló bolsik?
A világ vándorlása mindig keletről nyugatra haladt.
Most szólt az egyik barátom, középen, balról az első emeletes ingatlan Gyurcsány tulajdonában van, egy volt komlói bányász családot foglalkoztat takarítóként.
"Ténykérdés, hogy ma a világ Európán kívüli három hatalmi központja az Egyesült Államok, Oroszország és Kína. Magyarország számára a szövetséges és barát az Egyesült Államok, de Oroszországgal és Kínával is szoros partneri kapcsolatot kell kiépíteni, akkor is, ha nem mindenben értünk egyet velük, mert ez Magyarország érdeke" - vélekedett a márciusban lemondott volt miniszterelnök, Feri 2009-ben.
Bejelentkezés