Schmidt Mária szerint azok a választópolgárok, akik „nem Orbán-gyűlölet alapján döntenek, nem találnak semmi vonzót az ellenzékben”, és ha ezt folytatják, és nem képesek egy teljesen megújult identitással, megújult mondanivalóval állni a választópolgárok elé, akkor az eredmény mindig ugyanilyen lesz.
„Az ellenzék folytatja a valóságnak a megtagadására alapuló politikáját”
„Szomorú, hogy az ellenzék nem képes még egy ekkora választási vereség után sem valami újba kezdeni, és azt gondolja, hogy folytathatja azt a teljesen a tagadásra és a valóságnak a megtagadására alapuló politikáját, ami ilyen sikertelenségre kárhoztatta őket. Szerintem a választópolgároknak a döntése a választásokban egyértelmű volt. Ezt mindenkinek illik tudomásul venni.”