A műhelyvezető korábban a zsidókat tetűcsúszdázó, Budapestet judapestező jobbikos Bíró Lászlónak a borsodi időközi választáson való indulása kapcsán is megszólalt. Mint akkor írta: „Ma az egykori rágalmazók költöztek össze az antiszemita szélsőjobbal.” Hozzátette: „Nem hiszek az Európai Egyesült Államokban, de hiszek a nemzeti önrendelkezésben, hiszek az önálló magyar nemzetben, hiszek Márai, Pilinszky nyelvében. Zsidóként büszke vagyok arra, hogy Magyarország azon kevés országok egyike Európában, ahol zsidó vagy cigány ember biztonságban, szabadon megélheti identitását. A nemzet sokszínűségét és befogadó érzését történelmünk során olyan zsidó emberek erősítették, mint Teller Ede, Wigner Jenő, Molnár Ferenc, vagy cigányként Bihari János, Dankó Pista, Péli Tamás, Pege Aladár, Cziffra György munkássága.”
Kicsapta a biztosítékot a baloldal kormányfőjelöltje
Márki-Zay említett, nagy botrányt kavaró megnyilvánulása kapcsán nyílt levelet közölt Szabó György, a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány vezetője, aki arra kérte a kormányfő-jelöltet, hogy a „zsidóságot ne használja alantas politikai céljai elérése érdekében”.