Putyin szerint Amerika a Szovjetunió útján halad

2021. június 05. 07:05

Az orosz elnök úgy véli, a birodalmak tipikus problémájáról van szó.

2021. június 05. 07:05
null

Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint az Egyesült Államok a birodalmak jellegzetes problémáival szembesül, meg van győződve saját hatalmasságáról, és biztos léptékkel halad a Szovjetunió útján. Putyin a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum keretében a világ nagy hírügynökségeinek vezetőivel tartott videokonferencián beszélt erről péntek este. Szavait a TASZSZ hírügynökség idézte szombatra virradóra. Az orosz elnök szerint az amerikai belpolitikai folyamatok közepette a kongresszusból és más helyekről

folyton fenyegetéseket lehet hallani Moszkvának címezve,

és a fenyegetőzők szemlátomást abból indulnak ki, hogy az Egyesült Államok gazdasági, katonai és politikai ereje akkora, hogy ezt megtehetik.    

Közeledik a Putyin-Biden találkozó

„A volt Szovjetunió egykori állampolgáraként elmondom, hogy mi itt a gond. A birodalmaknak gondja az: olybá tűnik számukra, hogy olyan hatalmasok, hogy megengedhetnek maguknak kisebb tévedéseket és hibákat. Ezeket megvesszük, azokat megfélemlítjük, ezekkel megállapodunk, azokat elhalmozzuk gyöngyökkel, ezeket pedig megfenyegetjük hadihajókkal. És ez megoldja a problémákat.

Az Egyesült Államok biztos léptekkel, magabiztos járással, szilárd lépésekkel halad egyenesen a Szovjetunió útján” – fogalmazott az orosz elnök.    

Vlagyimir Putyin másfél hét múlva, június 16-án találkozik Genfben Joe Biden amerikai elnökkel. Ez lesz Biden első találkozója Putyinnal hivatalba lépése óta. Néhány órával a hírügynökségi vezetőkkel tartott videokonferencia előtt Putyin azt mondta a szentpétervári fórum egyik panelbeszélgetésén, hogy a genfi találkozón meg kell próbálni megtalálni a módját az orosz-amerikai kapcsolatai javításának. Putyin álláspontja szerint Oroszország és az Egyesült Államok között nincsenek nézeteltérések, de az amerikai fél nem titkolja, hogy fel akarja tartóztatni Oroszország fejlődését.

(MTI)

Fotó: MTI/EPA pool/Anatolij Malcev

Összesen 104 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Senye Péter
2021. június 05. 11:48
Igaza lehet, de az USA-nak valamivel több politikai és gazdasági tartaléka van, mint a SzU-nak volt.
Karvaly
2021. június 05. 11:24
Előrebocsátom, hogy Oroszországban (és Kínában) nem szeretnék élni, nagyon idegen (és túl diktatórikus) helyek számomra. DE semmi sem bizonyítja az, hogy Oroszország vagy Kína tudna olyan keretek között létezni, ahogy mondjuk Hollandia vagy Finnország teszi. Egész más a népi mentalitás (Hamvas Béla nagyon jól leírta az oroszt az Öt géniuszban), márpedig ugyanaz a demokrácia csak ugyanolyan választói mentalitáson működik - a hollandhoz kell egy széles, aktuális kormánytól független gazdag középosztály, ami nincs meg az oroszoknál. Az oroszok megpróbálkoztak a nyugati liberalizmussal Jelcin alatt, majdnem rá is mentek. Szóval Putyin sok lépését lehet bírálni, magyarként lehet berzenkedni az ellen, amikor a második világháborús szerepvállalásukról beszél, de azt el kell ismerni, hogy jól látja a nemzetközi helyzetet, és pontosan tud fogalmazni egy-egy jelenség kapcsán - most is igazat adok neki abban, ami mondott. Mert lehet, hogy Oroszország nem egy olyan hely, ahol szívesen laknék, de sajnos az USA és Nyugat-Európa is egyre inkább ilyen hely lesz.
makám
2021. június 05. 11:13
"Az orosz elnök úgy véli, a birodalmak tipikus problémájáról van szó." ja amikor egy bizonyos népcsoport mindehova beszivárog..
Tóth Zoltán
2021. június 05. 11:11
Az Amerikai Egyesült Államok forradalomban fogant, lényét eredetileg ez inspirálta, s ezáltal fogja a lángot továbbörökíteni még magasztosabbnak remélt utódjának - egyúttal emberiségünk fejlődése újabb stációjának. Ezzel szemben az örökös ellenkezés csupán az értelmetlen viszályokat, megpróbáltatásokat éleszti, végül háborúkba torkollva - ám a haladás menetét meg nem állíthatja! Az USA jelenlegi problémáira (kihívásaira) nem a kerítés, az állig fegyverzett őrség, egy mind embertelenebb rendszer (Trump) a megoldás, nem is a félszegen szerencsétlenkedő, potyára lesve, üreset ígérgetve alakoskodó hablatyolás (Biden), hanem a bátor előrelépés: ! ! ! F O R R A D A L M A T ! ! ! (Ettől ódzkodnak igazán világszerte a hatalmat, jólétet, végső soron a jövőnket önkényesen, kapzsi módon önmaguknak kisajátító "elitek", hazudják magukat bármilyen oldalra is.) Miként többször hangoztattam, hasonlóképpen az Atlanti-óceán innenső felén érvényesülő szükségszerűséghez, az amerikai kontinens államainak (így tehát egy "detronizált" - már folyamatban! - Kanada és Mexikó) fúziója valószínűsíthető. Vagyis a megoldást az USA további államokal történő szövetkezése, egyesülése jelentheti az amerikai kontinensen (forradalmi vagy háborús módon, ez lényegében "tetszőleges" variáció), egyúttal összekapcsolódva a dominálóan nyugat-európai államokra épülő - akkorra már (az önsorsrontóan ostoba, és egyébként módszeresen manipulálva kihasznált "orbánizmusunk" nyomán) néhai - Európai Unióval, megformálva egy "Transzatlanti-birodalom" vázát. Mi pedig, kik Európa szívében oly délcegen suttyóskodva, hepciáskodva hívtuk ki magunk ellen a sorsot (az ajándékként nyakunkba öntött pénzözöntől megrészegülve, az aljas húzásainkon bárgyúan felbátorodva), hamarosan a túlélésünkért kapálódzhatunk - birodalmak (így az előbb említett praktikus ellentétpárjaként, feltételezhetően orosz dominanciára épülve formálódó, jövőbeli "Eurázsiai-birodalom") közé ékelődve, magunkra hagyatva, ellehetetlenülve. Hisz "nekünk Mohács kell"... hát megkapjuk, ismét! #vesszenazsarnok
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!