Karácsony Gergely például eddig mesteri marketinggel alakította ki a „valamit mindig csinálunk” illúzióját, ami mögött egyébként a valós cselekvések végtelen vákuuma feszül. Néhány városlakó életét megkeserítő biciklisáv felfestésén, rovarhotel létesítésén, illetve egy minden elemében bűzlő busztenderen túl legfőképp politikai szalmabábcsépelés (galváni híd, Fudan egyetem) zajlott. Ja, és természetesen nagy rádöbbenések, hogy
a Lánchíd felújítása vagy az idősotthonok biztonsága bizony a főváros felelőssége.
Kerületi szinten újszerű tapasztalat volt a Momentum vezette Újpest és Terézváros bőkezű pozícióosztogatása, ahogy Niedermüller lendülete is, amivel a bulinegyedet a földbe kívánta állítani (vagy amivel elegánsan elajándékozott egy zeneiskolát). Baranyi Krisztina majdnem megoldotta a parkolásgate-et, de panaszkodni nincs okunk, cserébe kaptunk egy tiszavirág-életű BLM-szobrot. Nagyobbat gurított a DK veteránja, László Imre, aki választási ígéretei ellenére épp újabb lakóparképítésbe fogott védett területen, és a helyiek tiltakozása ellenére értékesít egy iskolakertet is.