Putyin kész Moszkvában fogadni Zelenszkijt

2021. április 22. 18:10

Az orosz elnök kijelentette: bármikor kész megtárgyalni a kétoldalú viszonyt.

2021. április 22. 18:10
null

Reagált Vlagyimir Putyin Zelenszkij kedden megfogalmazott, találkozót szorgalmazó indítványára.

– mondta.

Közölte, hogy kész bármikor Moszkvában fogadni Zelenszkijt bármilyen megfelelő időpontban, ha meg akarja beszélni a kétoldalú kapcsolatokat. Hozzátette, hogy ha az ukrán elnök a Donyec-medencei rendezésről akar tárgyalni, akkor a donyecki és a luhanszki szakadár köztársaság vezetőjével kell találkoznia és csak azután Oroszországéval.

Csütörtökön érkezett a hír, miszerint elértnek nyilvánította a hadgyakorlat céljait, és elrendelte az orosz déli és nyugati katonai körzetben zajló harckészültség-ellenőrzés pénteki leállítását Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter. Az elmúlt napokban Oroszország egyre több katonát és fegyverzetet vont össze Ukrajna határai közvetlen közelében, ami ellen szót emelt már az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, az Európai Unió és a NATO is.

(MTI)

Nyitókép: Alekszej Druzsinyin / Sputnik / AFP

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Naten
2021. április 22. 23:37
Egyébként mióta van köze bárkinek is hozzá, hogy egy szuverén ország milyen és mennyi csapatot mozgósít a SAJÁT határa mellé? Majd ha átlépik a határt, akkor lehet hőbörögni, de addig milyen jogon pofázik bele ebbe bárki is?
48saxon
2021. április 22. 21:33
"ha az ukrán elnök a Donyec-medencei rendezésről akar tárgyalni, akkor a donyecki és a luhanszki szakadár köztársaság vezetőjével kell találkoznia és csak azután Oroszországéval." - ez azért egy elég nagy beintés, sőt alázás/provokáció. Az ukrán államfőnek politikai öngyilkosság lenne a szakadárok vezetőivel találkozni, azzal gyakorlatilag legitimálná őket. Kötve hiszem, hogy Zelenszkij belemegy. Jó a békülékeny hangnem, meg a csapatvisszavonás, de ez a feltétel kb. teljesíthetetlen.
Tóth Zoltán
2021. április 22. 18:56
Érik már a kelet-ukrajnai "szakadár megyék" annektálása - mely a kezdő lökés lesz Ukrajna bedöntéséhez.
Camael
2021. április 22. 18:50
szerintem Zelenszkijnek tudnak szállást biztosítani Navalnij mellett
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!