Külföldről támadják a Mandinert, amióta feltártuk, hogy halálra vertek egy kényszersorozott magyar állampolgárt az ukrán toborzók

Az informatikai támadás elhárításán kollégáink folyamatosan dolgoznak.

És ha úgy gondolja, állítsa újra.
„Van, aki szerint el kell felejteni az idei karácsonyt. Mások – köztük az Országos Mentőszolgálat szóvivője – azt mondják, talán még soha nem volt ekkora értéke és tartalma az előttünk álló ünnepnek. De most ne a bevásárlás, a drága ajándék legyen a cél, hanem a lelki örömszerzés. Tervezzük meg, hogyan lehetünk együtt a családdal – akár fizikai kontaktus nélkül is. Ön mit tanácsol, hogyan ünnepeljünk?
Számomra a karácsony soha nem a vásárlásról szólt, de még a nagy társaságok összejövetelét sem jelentette. Nekem sokkal inkább a családot, az elmélyülést, a visszanézést, a számvetést jelenti ez az ünnep. Amikor van idő és lehetőség arra, hogy számot vessünk, hogyan gazdálkodunk az értékekkel. Véleményem szerint a karácsony szentsége ebben áll. Én azt mondom, mindenki nézze meg a GPS-t, hogy merre tart a saját életében, és ha úgy gondolja, állítsa be újra.
Meglátogathatjuk a nagyszülőket, és ha igen, milyen feltételekkel?
Továbbra is kerülni kell a csoportosulásokat - ezt a járvány első napjától kezdve ellenzem, és folyamatosan mondtam is, hogy rendkívül fontos elkerülni akár a kisebb tömeget is. A családoknak mérlegelniük kell, hogy hányan vannak, kik ének külön, ezáltal mennyi irányból érkezhet a fertőzöttség, hangsúlyozottan arra kérném az embereket, hogy vigyázzanak a nagyszülőkre, hiszen ők pótolhatatlanok, és ebben a járványban nagy veszélyben vannak. Inkább próbálják megoldani másként a kapcsolattartást – főleg, ha nagyobb a család, és sok gyerekkel látogatnák a nagymamát.
Néhány hete azt mondta nekünk, hogy körülbelül három hétre látnak előre. Most is ugyanennyi időre látják előre a járványhelyzetet? Év végére már nagyjából meg lehet becsülni, hogy mi várható járványügyi szempontból?
Amikor a járvány a közösségi terjedés szakaszába lépett, az epidemiológiai számítások lényegesen bizonytalanabbá váltak, és két hétre rövidültek. A becsléseink most megalapozottan hosszabb időre vonatkoznak. Nagy biztonsággal meg tudjuk mondani a morbiditási paramétereket három hétre előre, és éppen ma becsültük meg a várható eseményeket az elkövetkezendő hetven napra. Ez persze nem száz százalékig pontos természetesen, hiszen a járvány folyamatosan változik, de ha a tendencia ilyen marad, és nem történik semmi rendkívüli, akkor nagyjából helyesek lesznek a becsült adatok, amelyek bizakodásra adnak okot.”