„Na el megy most már a francba »elemző« úr! Szégyellje magát fidesz bérenc!” – írta az egyik kommentelő. Egy másik felhasználó szerint „NAT az orosz propagandát kedveli…”.
De olyan is akadt, aki úgy vélekedett, Nagy Attila Tibor „az önlejáratás mintapéldánya az összegzésnek nevezett hízelgés. Sok évet késett vele, áprilisba megy a levesbe a fideSS-el karöltve”.
Míg más azt írta, hogy „egy nemzeti ünnepen egy olyan beszédet nyertesnek nevezni, amelyben nem hangzik el hogy az ‘56 -os hősök miért , mi ellen harcoltak, ellenben a szomszéd ország neve 20-szor elhangzik – negatív kontextusban – nos ha megengedő vagyok, akkor ez társadalmi és politikai vakság egy elemzőtől”.