Orbán Viktor: Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból!
A miniszterelnök inflációról, a magyar uniós elnökség eredményeiről, a gazdaságról, valamint a fantasztikusnak ígérkező 2025-ös évről is beszélt. Összefoglalónk.
A miniszterelnök inflációról, a magyar uniós elnökség eredményeiről, a gazdaságról, valamint a fantasztikusnak ígérkező 2025-ös évről is beszélt. Összefoglalónk.
Ráadásul itthon még a munkáltatók terhei is csökkentek, miközben az EU többi része növekvő terhekkel sújtja a munkaadókat. Varga Mátyás Zsolt írása.
A kormányfő azt is leszögezte: hazánk egyetlen fillér uniós pénzt sem veszít el, amíg nemzeti kormányunk van.
Tuzson Bence hangsúlyozta, a kormány nemrég elfogadott igazságügyi reformcsomagjában fontos szerepet kap a hatékonyság növelése is.
Jövőre is jelentős, a gazdaság teljesítményét érdemben meghaladó béremelésre számíthat a munkavállalók többsége.
A hazai munkabérek idén átlagosan 9,9 százalékkal emelkedtek, a 2025-re tervezett béremelés pedig várhatóan 7–8 százalék között alakul a vállalati szektorban – derül ki a JVSZ Economy Brunch eseményen bemutatott Korn Ferry-felmérésből. Bár a bérek között régiós szinten is csökkenő különbségek mutatkoznak, Budapest és Kelet-Magyarország átlagjövedelme között még mindig 12 százalékos az eltérés.
A Nemzeti Pedagóguskar elnöke szerint egyre többen mennek pedagógusnak.
Senyei György Barna elmondta, hogy mely területen küzdenek a legnagyobb hiánnyal, de a jelenlegi legnagyobb kihívás mellett beszélt az OBT-val való kapcsolatáról és a digitális lehetőségek bővüléséről is.
Habár lassult, de a gyors bérnövekedés júniusban is fennmaradt hazánkban. A bruttó átlagkereset 642 ezer forint volt, a bérdinamika pedig az év végéig kitarthat a Makronóm Intézet elemzője szerint. Kétség a jövő évi emelkedéssel kapcsolatban van, amelyet illetően még sok a bizonytalanság.
A PDSZ már reagált is a fejleményekre.
Tavaly december óta már 734 milliárd forint korábban blokkolt, hazánknak járó uniós forrás érkezett Magyarországra.
Hankó Balázs, innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár a Mandinernek adott interjújában elmondta, mi lesz a felsőoktatási dolgozók béremelésével, lesznek-e elbocsátások a BME-n, és hogy támogatja-e a kormány az Erasmus miatt pert indító magyar egyetemeket.
Az egészségügyi szakdolgozók keresete így 2010 óta mintegy négyszeresére emelkedik.
A Mandiner úgy értesült, a kormányellenes akciók jelentősen megtépázhatták a PDSZ és a PSZ iránti bizalmat.
A kormányszóvivő emlékeztetett: „történelmi”, több mint 32 százalékos átlagos béremelést kaptak a tanárok és az óvónők.
A Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete politizáló szervként viselkedik évek óta. Holott messze nem az a dolguk. M. Kovács Róbert írása.
Hajnal Gabriellát a szakszervezetek kifogásairól, a tanárhiányról és a diákok túlterheltségéről is kérdeztük. Interjúnk.
A tanárok átlagbére a mostani emeléssel eléri a diplomás átlagbér 71,8 százalékát, a további emelésekkel pedig 2025-re eléri a 80 százalékát.