Ma tárgyalják Magyar Péter mentelmi jogát az Európai Parlamentben!
Érthető, miért udvarolt tegnap is a globalistáknak.
A roma származású, szegénységpolitikára fókuszáló Járóka Lívia EP-alelnöksége ellen kampányolt utolsó pillanatban is a Momentum – csak azért, mert fideszes.
Járóka Lívia, az Európai Parlament roma származású, fideszes képviselője korábbi EP-s pályafutása során és most is a kisebbségek, a hátrányos helyzetű csoportok és a szegény társadalmi rétegek ügyét képviselte az európai színtéren. A Mandinernek adott új interjújában arról beszélt: európai szegénységstratégiára van szükség, ennek érdekében fog politizálni a következő években.
Donáth Anna, a Momentum EP-képviselője most posztban számol be arról, hogyan próbálta megakadályozni, hogy Járóka Líviát a Néppárt színeiben az EP alelnökévé válasszák.
„Hosszú napon vagyunk túl, amelynek során az Európai Parlament megválasztotta David Sassolit elnöknek, illetve számos alelnököt is, amelyek körülbelül arányosan képviselik Európa politikai, földrajzi megoszlását, sőt a nemi egyensúlyt is.
Azt viszont elfogadhatatlannak tartom, hogy egy több mint 60%-ban új képviselőkből álló parlamenttől, úgy várják el, hogy alelnököket válasszon, hogy a jelöltek bemutatása nem történt meg és kérdésekre sem volt lehetőség. A szavazólistán is csupán a jelöltek neve és pártcsaládja volt megjelölve.
Így aztán Járóka Líviát, mint néppárti politikust úgy választották meg, hogy a többség nem tudta, hogy Fidesz tag. Annak a Fidesznek, amely Európa minden országában az EP kampány kulcselemeként szerepelt, mint az európai egységet aláásó, és az unió működését veszélyeztető példa. Ehhez képest Járóka Líviát egy szimbolikus, de igen nagy presztízsű pozícióra jelölték, majd választották meg.
Cseh Katalin képviselőtársammal a nap során számos kollégánkkal találkoztunk frakción belül és kívül, hogy felhívjuk a figyelmüket arra, hogy mit támogatnak azzal, ha Járóka Líviára szavaznak. Ugyan szimbolikus kérdésnek tűnik csupán egy alelnöki tisztség, mindazonáltal az ilyen döntések mutatják meg, hogy érték vagy érdek alapú politizálást akarunk folytatni az elkövetkező öt évben.”