Fontos kiemelnem, hogy a Fidesz képviselői minden EP-szakbizottságban képviselik a magyar érdekeket az elkövetkezendő öt évben, ami már önmagában is hatalmas siker. Ezzel sikeresen lefedünk minden fontos kérdéskört, biztosítva helyzetünket az EP-ben.
Merre tovább az elkövetkezendő öt évben?
Fontos elvinni az embereknek az Európai Unió nyújtotta lehetőségek hatalmas tárházát, hiszen
e lehetőségekkel élnünk kell, mindnyájunknak.
Merjünk nagyot álmodni, találjuk meg a megfelelő partnereket és garantált a siker. Szegénysorból, kelet-közép-európai kitaszított társadalmi osztályból jövő nőként úgy hiszem, feladatom küzdeni azért, hogy minden egyes EU-s állampolgár élhessen a jogaival és lehetőségeivel. Ezért is olyan fontos a szegénységstratégia. Nem hagyhatjuk, hogy párhuzamos társadalmak, leszakadt régiók alakulhassanak ki. Helyi szinten kell elkezdeni a munkát, építkezni és küzdeni, a siker, mint már mondtam, garantált lesz.
***
A szerző az Európai Parlament gyakornokaként Járóka Lívia EP-képviselő munkatársa