Újabb kritikát közölt a Guardian Magyarország kapcsán

2019. június 13. 14:32

„A magyar kormány támadást intéz a tudományos szabadság ellen” – állítja a brit lap.

2019. június 13. 14:32

A június 2-i MTA-reform elleni tüntetés kapcsán jelent meg cikk a The Guardian címlapján, melyben éles kritikával illetik a magyar kormányt.

Több korábbi témát is említenek Magyarországgal kapcsolatban, például a média helyzetét, a civil szervezetekhez és a migrációhoz való magyar viszonyulás. Említik emellett a Közép-Európai Egyetem körüli botrányt, ahogyan a kormány és Soros György kapcsolatáról is megemlékeznek.

A cikk szerzője ezek felsorolása utánkritikával illeti a tervet, ami szerint az MTA alól kiszerveznék az intézeteket.

Az írásban idézik Szijjártó Pétert, aki az előző héten nyilatkozott a témában. „Egyértelmű, hogy szükséges és fontos kutatásokat végezni olyan irányokba, melyek az ország versenyképességét segíti elő”– jelentette ki a külgazdasági- és külügyminiszter Pozsonyban.

Az Akadémia képviseletében Szilágyi Emesét szólaltatják meg, aki elmondja:„sosem féltünk kritizálni a kormányt,ha a politikai irányvonalak problémásnak tűntek a kutatások szerint” (...)„Az illiberális kormány mostanraújraszervezett számos szektort és egyértelmű, hogy ez az Akadémia elleni támadás beleillik az események sorozatába”.

Összesen 102 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mép
2019. június 14. 08:04
A kulcs a bírálóknál van. Eu -s K+F pályázatok nyertesi listáit böngészve, feltűnt, hogy aránytalanul magas a spanyol nyeresek száma. Tovább böngészve, feltűnt, hogy aránytalanul magas a spanyol nemzetiségű bírálók száma. A magyar bírálók száma viszont, nagyon aránytalanul alacsony. Többek között ez az MTA fő bűne. Az is elgondolkodtató kellene legyen, hogy a Brexit megszavazása után leghangosabban a brit tudósok lázadoztak, félve attól, hogy jelentősen csökkenek Kutatás - Fejlesztési pénzeik, azaz lehetőségeik. Prof. Pálinkás úr cikkét olvasva, már meggyőződésemmé vált, hogy tényleg alapos újragondolás szükséges az MTA ügyében. Tisztelet a kivételnek, a langyos pocsolyában történő, következmények nélküli dagonyázásnak vége kell legyen.
zakar zoltán béla
2019. június 13. 19:36
Kár Gyia
nyugalom
2019. június 13. 18:03
Feltűnő a sok nyugdíjas vagy éppen nagyon fiatal diák jelenléte, no meg az elmaradhatatlan fizetett hontalanok!
nyugalom
2019. június 13. 18:01
Ki írta meg helyettük a cikket? Úgy szeretnek árulkodni! Mást sem tesznek csak feljelentenek, cikkeket gyártanak a nyugati libsi sajtó részére! Na, ez is hazaárulás!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!