Magyarország újraindította az Ukrajna felé menő üzemanyag-szállítást

2026. május 12. 13:53

Az exportot korábban a Barátság kőolajvezeték leállása miatt függesztették fel.

2026. május 12. 13:53
null

Újraindult a Magyarországról és Szlovákiából Ukrajna felé tartó kőolajszállítás – írja az Ukrinform.

Szakértők szerint ugyanakkor az import újraindítása nem fogja érdemben befolyásolni az ukrajnai üzemanyagárakat.

A fejleményről Szerhij Kujun, az A95 Consulting Group igazgatója beszél, aki hangsúlyozta, a magyar és szlovák üzemanyagimport helyreállítása fontos szerepet játszik az ukrán piac stabilitásában, mivel tovább növeli az ellátási útvonalak diverzifikációját.

Mint ismert, Magyarország és Szlovákia még februárban függesztette fel az Ukrajnába irányuló üzemanyag-exportot, miután megszakadt az olajszállítás a Barátság vezetéken. A vezeték működése végül április 22-én állt helyre, így újraindulhatott az energiahordozók szállítása a térségben.

Nyitókép: JOE KLAMAR / AFP

***

 

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
alenka
2026. május 12. 20:39
Kegyetlen leszek: Putin, állítsd le a kőolaj és a gáz szállítását is Európa felé!....kell egy kurva alapos lecke nekünk, az ukiiiikiiikriiiijniii rabszolgáknak!... Putin, előre!
Válasz erre
0
0
Málaga21
2026. május 12. 20:33
Tokaj-Hegyaljára nem jut, de a hoholoknak igen. Kinek mi a fontos.
Válasz erre
1
0
florin
2026. május 12. 19:36
Megy az orosz dízel, meg földgáz Ukrajnába. "Elkél a segítség a tezstvíreknek!" Toka generális is jelentkezhetne már igazán az első vonalba...
Válasz erre
1
0
isler111
2026. május 12. 17:52
Most már jó olaj lett az Orosz olaj!!!
Válasz erre
4
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!