Az ezt követő esztendőben pedig az illegális hulladék lerakóhelyek felderítésében és felszámolásában való közreműködés volt a kiemelt feladat. Külön hulladékfelszámoló közösségek alakultak a polgárőr egyesületek vezetésével, akik több településen közel 20 ezer köbméter hulladékot gyűjtöttek össze, és több ezer jelzést adtak az önkormányzatok és kormányhivatalok felé. A határvédelem és a hulladékfelszámolás kormányzati felkérésre történt, azaz a kormány közvetlenül kérte fel a polgárőrséget ezekre a rendkívül fontos feladatokra. Jelenleg pedig polgárőreink részt vállalnak a gyermekvédelem és a kábítószer bűnözés elleni programban is, amelyekhez szintén kormányzati felkérést kaptunk.
Említette a COVID-ot, a határvédelmet vagy a kábítószer elleni üldözést. Látható, hogy a szövetség sokszor együttműködik más hatóságokkal és szervezetekkel. Hogyan sikerült erősíteni ezeket a kapcsolatokat az ön elnöksége alatt?
Viszonylag könnyen, és ebben nagy szerepe volt annak, hogy a rendszerváltozás idején országos rendőrfőkapitány voltam, azt követően, 1997-ig pedig a rendőrség második embereként a bűnügyi és közbiztonsági területet felügyeltem. Ebből az következik, hogy az egyik felem rendőr, a másik felem az civil.