Kommandósok fogták el az ukrán férfit: meghatározó döntéssel kell most szembenéznie

2025. július 25. 05:48

A kémkedéssel gyanúsított Sz. Alekszandrov továbbra is tagadja a vádakat.

2025. július 25. 05:48
Az ukrán kémbotrány második felvonása: a TEK elfogott egy kémkedéssel gyanúsított ukrán állampolgárt.
Baranya Róbert
Baranya Róbert

Lezárult a megismételt idegenrendészeti eljárás a Magyarországról kiutasított, kémkedéssel gyanúsított Sz. Alekszandrov ügyében – tájékoztatta lapunkat a férfi ügyvédje, Szűcs A. Gábor. 

Ahogy mi is beszámoltunk róla, a Terrorelhárítási Központ által május 10-én a belvárosban, látványos akcióban elfogott férfi ellen az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság 

kémtevékenység miatt beutazási és tartózkodási tilalmat rendelt el tíz évre. 

Sz. Alekszandrovot még aznap kitoloncolták a hatóságok Ukrajna felé. 

Az akkori tájékoztatás szerint a férfi tevékenysége nagy mértékben veszélyeztette hazánk szuverenitását. Az érintett munkáját korábban diplomáciai fedésben végezte, azonban hivatalos státusza mára megszűnt.

Az ügy előzménye, hogy egy nappal korábban az ukrán elhárítás bejelentette, hogy magyar kémhálózatot lepleztek le Kárpátalján, amely a térség katonai és társadalmi viszonyairól gyűjtött adatokat. A magyar kormány visszautasította a vádakat és válaszul több diplomatát is kiutasított az országból. 

A Telex információi szerint a férfi a katonai hírszerzés embere volt. A portálnak még annyit sikerült megtudnia róla, hogy az édesapja korábban ukrán véderő attasé volt Budapesten, később pedig a moszkvai ukrán nagykövetségre került katonai attasénak. Még diplomataként Alakszandrov többek közt az energetikára fókuszált.

A hazánkban családjával élő, a hírek szerint több éttermet is működtető, orosz-ukrán állampolgárságú férfi jogi úton támadta meg a kiutasítási végzést, a bíróság pedig – bár nemzetbiztonsági kockázatnak találta Alekszandrov Magyarországon való tartózkodását – 

megsemmisítette az idegenrendészeti határozatot.

Az indoklás szerint ugyanis nem kellett volna azonnal kitoloncolni Ukrajnába a férfit, hanem hagyni kellett volna, hogy önként távozzon Oroszországba.

A döntés alapján Alekszandrov akár vissza is térhetett volna hazánkba, ám arra nincs adat, hogy ez megtörtét volna. 

Ahogy ügyvédje akkor fogalmazott lapunknak: védencéneke egyetlen célja van, hogy újra együtt lehessen a családjával. Ha pedig ez Magyarországon valósulhat meg, akkor itt.

Ugyanakkor most a Szűcs A. Gábortól megtudtuk, a megismételt idegenrendészeti eljárás ugyanolyan eredménnyel zárult, mint az előző, azaz védence ellen beutazási és tartózkodási tilalmat rendeltek el. 

Sőt, közben Alekszandrov letelepedési engedélyét is visszavonták.

Utóbbi döntés jogerős, ám az idegenrendészeti határozatot újból megtámadjuk a bíróságon, minden jogorvoslati lehetőséget kihasználunk a döntés megváltoztatása érdekében – mondta lapunknak Szűcs A. Gábor. 

Az ügyvéd elmondta: védence továbbra is tagadja, hogy kém lenne és hogy nemzetbiztonsági kockázatot jelentene hazánkra nézve. Azt is nehezményezi, hogy leukránozták, miután ő krími orosznak vallja magét.

Kitoloncolása után a kényszersorozástól tartott, de ezt végül sikerült elkerülnie – tette hozzá az ügyvéd.

Nyitókép forrása: képkivágás (TEK)


 

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lofejazagyban-2
2025. július 25. 09:42
"sikerült elkerülnie" a sorozást... hát csak nem küldik az emberüket a frontra meghalni, mégha le is bukott.
Héja
2025. július 25. 08:16
Örüljön a rohadék, hogy nem lőtték le.
krokodilgenya
2025. július 25. 07:56
az érzékenyített Sorosbíróságok sem tétlenkednek
123321
2025. július 25. 07:13
Az indoklás szerint ugyanis nem kellett volna azonnal kitoloncolni Ukrajnába a férfit, hanem hagyni kellett volna, hogy önként távozzon Oroszországba." wow :DDDDDDDD
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!