Mutatjuk, ki is az a Bige László, aki legalább százmillióval állt be Magyar Péterék mögé

Milliárdos kartellbírság, döbbenetes baloldali kapcsolatrendszer, Rod Stewart-koncert a születésnapon és szemkápráztató luxus.

A Bige László tulajdonában lévő cég nem tudja visszafizetni a lejáró kötvényt.
Május 14-én kellett volna a Bige László tulajdonában álló Nitrogénműveknek visszafizetnie a kötvényeseknek az évi 7 százalékot fizető, 200 millió eurónyi kötvényét, de a Telex úgy informálódott, a cég a lejáró kötvényt nem, csupán az esedékes éves kamatot tudta kifizetni.
Ezt is ajánljuk a témában
Milliárdos kartellbírság, döbbenetes baloldali kapcsolatrendszer, Rod Stewart-koncert a születésnapon és szemkápráztató luxus.
Az adós és a kötvényesek között továbbra is folynak a tárgyalások, a kötvényesek eddig nem hagyták jóvá a Nitrogénművek megegyezési javaslatait, emiatt beállt a nem teljesítés. A lap megjegyzi, megkeresték a társaságot, Bige Zoltán stratégiai igazgató – a tulajdonos egyik fia, aki mindig korrekten válaszolt a kérdésekre – most csupán a hivatalos közleményüket küldte el.
Ezt is ajánljuk a témában
A Bloomberg szerint egyre nehezebb helyzetben van Bige László.
Eszerint a Nitrogénművek Zrt. bejelenti, folyamatban lévő konstruktív tárgyalásokat folytat az Ad Hoc Grouppal, amely a kötvényesek több mint 75 százalékát képviseli. Másoktól azt tudta meg a lap, hogy egy ilyen helyzetnek azért is komoly következményei lehetnek, mert ilyenkor az úgynevezett cross default szabályok miatt a társaság egyéb kötelezettségei is esedékessé válhatnak, vagyis a bankok az egyéb adósságok visszafizetését is kérhetik. A likviditási helyzet már csak azért is aggasztó, mert az első negyedéves adók (szén-dioxid-adó) befizetése is esedékes.
Ezt is ajánljuk a témában
Elveszítheti egyik legfontosabb támogatóját Magyar Péter.
A Telex úgy értesült, a kötvényesek továbbra is fedezeteket szeretnének, ami lehet a részvények bizonyos százaléka, esetleg ingatlanfedezet (jelzálog) az épületekre. A szavazó részvények többsége értékesebb fedezet, hiszen az elég lenne a cég kontrolljára, csak kérdés, a magyar környezetben mit ér a cég.
Nyitókép: Kőhalmi Péter/AFP