„Diktatúra-turizmus” – Hamarosan autóval is mehetnek az oroszok Észak-Koreába

Eddig csak vasúti összekötés volt a két ország között.

A belföldi utazók körében a legnépszerűbb vidéki úti cél Balatonfüred volt.
Húsvét után sem enyhült az utazási kedv, így az áprilisi vakáció időszakában 664 ezer turista kereste fel a magyar tájakat, április 17-27. között a szálláshelyek 36 százalékkal több vendéget fogadtak a tavalyi tavaszi szünethez képest – közölte a Visit Hungary, a Magyar Turisztikai Ügynökség leányvállalata szerdán az MTI-vel a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai alapján.
A belföldi utazók körében a legnépszerűbb vidéki úti cél Balatonfüred volt, ezt holtversenyben Eger, Siófok és Hajdúszoboszló, majd Hévíz követte. A szünidő kirobbanó számai április egészére is kimagasló eredményeket vetítenek előre.
A tavaszi vakáció idején 338 ezer magyar vendég szállt meg a szálláshelyeken, ami 27 százalékos növekedést jelent a 2024-es tavaszi szünethez képest. A főváros is vonzó turisztikai célpontnak bizonyult a magyarok körében, Budapest idén 30 százalékkal több belföldi vendéget üdvözölhetett, mint az elmúlt évi húsvéti szünidőben. A kellemes tavaszi napsütés a Balatonra, a Mátra-Bükkbe, Budapest környékére, Debrecen és térségébe, továbbá Tokaj és Nyíregyháza turisztikai térségébe csalogatta a legtöbb belföldi utazót – közölték.
Ezt is ajánljuk a témában
Eddig csak vasúti összekötés volt a két ország között.
A közleményben kitértek arra, hogy a tavaszi szünidő idén 25 százalékkal több belföldi vendégéjszakát hozott a tavalyihoz képest. Az NTAK adatai szerint a szálláshelyeken leggyakoribbak a kétfős foglalások voltak, ugyanakkor a családok is szívesen útnak indultak. A belföldi vendégek 19 százaléka volt 18 évnél fiatalabb, és a három- vagy ennél több fős foglalások aránya is 9 százalékponttal magasabb volt a tavaszi vakáció időszakában, mint a szünetet megelőző 11 napos időszakban.
A magyar utazók 53 százaléka szállodában foglalt, ezen belül is közel 60 százalékuk négycsillagos hotelt választott. A magán- és egyéb szálláshelyek szintén népszerűek voltak, ezek a foglalások 31 százalékát tették ki.
Az országosan keletkezett másfél millió vendégéjszaka 50 százalékát 326 ezer külföldi utazó adta.
A turisztikai konjunktúra felpezsdítette a szálláshelyek és vendéglátóhelyek forgalmát is, az áprilisi szünidő alatt az összesített árbevétel meghaladta a 100 milliárd forintot. Ebből a szálláshelyek 37,1 milliárd forint bevételt realizáltak, ami 32 százalékkal haladja meg a tavalyi szünet idején elért forgalmat – tájékoztatott a Visit Hungary.
Ezt is ajánljuk a témában
A kerületi szabályozások széttagoltsága és a bürokratikus eljárások gyakran nehezítik az üzemeltetők munkáját.
(MTI)
Nyitókép:MTVA/Bizományosi/Róka László
***