Nagy a tét: Szijjártó Péter égető kérdésekkel megy Luxembourgba

2025. április 07. 09:38

A tárcavezető az EU-s külkereskedelmi tanácsülés előtt arról írt Facebookon, hogy a közösség korábban komoly tényező volt a világgazdaságban és a világkereskedelemben – ez azonban már a múlté.

2025. április 07. 09:38
null

Az amerikai és kínai kereskedelmi kérdésekről tárgyalnak az európai uniós tagállamok kormányai hétfőn Luxembourgban, miután az elmúlt évek elhibázott brüsszeli politikája nyomán rendkívül leromlott a blokk versenyképessége – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A tárcavezető az EU-s külkereskedelmi tanácsülést megelőzően arról írt a Facebookon, hogy a közösség korábban komoly tényező volt a világgazdaságban és a világkereskedelemben, azonban az elmúlt évek „alkalmatlan brüsszeli biztonság- és gazdaságpolitikája” miatt drámaian bezuhant a versenyképessége.

Ezt is ajánljuk a témában

A gazdasági kérdések teljesen felesleges átpolitizálásával Brüsszel nehéz helyzetbe hozta az európai vállalatokat” – húzta alá.

Szijjártó Péter sérelmezte, hogy az Európai Bizottság a kínai elektromos autóiparral szemben bevezetett – és az európai autógyárak által ellenzett – vámok után képtelen volt felépíteni egy normális vámügyi együttműködést az Egyesült Államokkal.

Pedig nem (volt) bonyolult a képlet: a két kontinentális gazdaság gerincét alkotó autóipart sújtó vámokat csökkenteni kellett volna, és akkor mindenki jól járhatott volna” – hangsúlyozta.

Az Európai Bizottság azonban ezt is elhibázta. S ma a külgazdasági miniszterek EU-s tanácsülésén valakinek választ kell adnia: hogy fordulhatott ez elő (megint)?

– tette hozzá.

(MTI)

Nyitókép: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
viktor-a-kiraly
2025. április 07. 13:18
„Az USA cégei komoly aggodalmukat fejezték ki a magyar közbeszerzéseket illetően, mert azok nem mindig átláthatók, és rendre helyi és más EU-n kívüli szereplőknek kedveznek, például még Kínának is. A korrupció a magyar közbeszerzési eljárások esetében mély aggodalmakra ad okot Magyarországon, annak ellenére is, hogy számos intézkedés történt az ügyben az elmúlt években” amikor visszanyal a nagy trumpi "barátság" :D :D :D USA magyarország miatt vet ki vámokat mert orbiék korruptak :D :D :D zseniális
Kanmacska
2025. április 07. 12:56
Tökre igaza van Szíjártónak!A Bizottság alkalmatlan kereskedelmoi kérdések intézésére, csak politikai szempontok szerint képes dönteni! Csak az őket háttérből támogatók óhajaira figyel, mint gender, LMBTQVZ, migráns, egybesülés, globalizmus, ukrán. Az állampolgárok anyagi és személyi biztonságát nem veszi figyelembe, nem érdekli.
auditorium
2025. április 07. 12:39
A trumpi vámemelés (2O%) miatt leginkább a két nagyobb eu-i ország kongatja a vészharangot. Ursula szeretné, h. mindent egyöntetűen szavazzon meg az EU, mert akkor rá nem hárul majd - évek múlva - számonkérés. NEM JÓ nyilt lapokkal játszani ilyen álszent eu-tagok között, mert a többi bezzeg meglapul, bólogat és közben EGYÉNILEG fog tárgyalni Tr-pal..., aki hajlandóságot mutat a számára szimpatikus országokkal szemben. Tr. fő célja az oroszok és kinaiak szövetségét megelőzni és főleg a kinai olcsó dömping árukat visszaszoritani, Afrikában is nagyobb szerepet játszani, ahol a kinaiak már megvetették lábukat. A gyártást visszavenné, h. az amerikaiaknak legyen munkája, akkor is, ha drágább lesz a termék. Európának NINCS EGYETLEN közös gazdasági minisztere, tehát 27 találkozik (most a változatosság kedvéért) Luxemburgban. Ahány tagország, annyi gazdasági érdek. NE szólj szám, nem fáj fejem, még akkor is, ha igazságérzetünket sérti a kétszinűség. A többiek ilyenek...
Dixtroy
2025. április 07. 12:20
Az lesz a nagy megoldásuk, hogy majd ők is megemelik a vámokat. Miután leépítették a katonai erőt, és teljes függésbe kerültek az amcsiktól, mert majd az helyettük megvédi őket, erre alapozták a nagypofájúskodást, csakhogy most pont azzal fitogtatják, akire számítanak baj esetén. Normálisan, zárta ajtók mögött megegyezve kellene tárgyalni, tehát mi fog történni? Üzengetnek majd a sajtóban.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!