Megmozdultak a kolozsvári egyetemisták: nyíltan kijelentették, hogy elegük van a magyarverésből (FOTÓK)

„Az etnikai hovatartozás nem választ szét bennünket, de az utálat igen” – üzenték a békés megmozdulás résztvevői.

A Gránit Alapkezelő által kezelt Gordiusz Magántőkealap adásvételi szerződést kötött a Skanska Commercial Development tulajdonában álló bukaresti Equilibrium 1 irodaházat tulajdonló román projekttársaság részvényeinek megvásárlására. A tranzakció lezárása és egyben az ingatlan átadása 2025 második negyedévében várható.
A Gránit Alapkezelő által kezelt Gordiusz Magántőkealap adásvételi szerződést írt alá a Skanska Commercial Development tranzakcióval.
A tranzakció értéke 52 millió euró.
A Gránit Alapkezelő célja, hogy tovább bővítse nemzetközi ingatlanportfólióját, és erősítse jelenlétét a kelet-közép-európai ingatlanpiacon. Az akvizíció hosszú távon illeszkedik az alap Budapestet, Bukarestet, Belgrádot, Bécset és Pozsonyt (Bratislava) érintő stratégiájába, amely egy fenntartható és prémium kategóriás irodaházakból álló irodaportfólió összeállítását tűzte ki célul a régióban – írják a közleményükben.
Ezt is ajánljuk a témában
„Az etnikai hovatartozás nem választ szét bennünket, de az utálat igen” – üzenték a békés megmozdulás résztvevői.
A cikk szerint a Gordiusz Magántőkealap számára ez az akvizíció egy újabb fontos lépés „5B stratégiájának” megvalósításában, amelynek célja egy régiós irodaportfólió összeállítása Budapesten, Bukarestben, Belgrádban, Bécsben és Pozsonyban.
A bukaresti irodakomplexummal kapcsolatban megemlítették, hogy két épületből áll majd Bukarest Floreasca negyedében, és a román főváros egyik meghatározó üzleti ingatlanprojektje lesz.
A Gránit Alapkezelő számára jogi tanácsadást a Nestor Nestor Diculescu Kingston Petersen, műszaki tanácsadást a Sentient Románia, pénzügyi és adózási tanácsadást a TPA Admin Romania, kereskedelmi tanácsadást pedig az IO Partners nyújtott.
Nyitókép: Gránit Bank Facebook-oldala