Ha így folytatják, könnyen elszakadhat a cérna a lakóknál: semmibe veszi őket a baloldali vezetés
2025. március 26. 20:48
Fontos lenne a második kerületiek számára, hogy a Víziváros környéke ne legyen zajos, túlzsúfolt, utcáikat ne lepjék el a hangoskodók, dohányzók, közterületi alkoholfogyasztók.
Egyre nagyobb az elégedetlenség a második kerület lakóinak körében. Nem sikerült zökkenőmentesen a Dugattyús-házban nyíló kulturális központ megnyitása, pedig a Margit-negyed program keretében nyíló Dugattyús kapcsán fogadkoztak a balliberális vezetők, Berg Dániel (momentumos alpolgármester) és Őrsi Gergely (exszocialista polgármester), hogy az ottlakókat nem ér majd semmiféle kellemetlenség.
Ért. Egyik olvasónk e-mailben keresett meg minket, képeket csatolva az új összművészeti központ megnyitójáról (ezek egyikét lentebb láthatják). A fotók tanulsága alapján rengetegen álltak az új helyiség előtt.
Állítása szerint ezzel még talán nem is volt gond, viszont a kint várakozók hangoskodtak, dohányoztak, és nem volt példa nélküli az utcai alkoholfogyasztás sem.
Forrás: Mandiner / Olvasói fotó
Épp a Mandiner.huírta meg egy esztendeje, hogy az addig kihasználatlan önkormányzati tulajdonban lévő irodahelyiséget bérbe adják, mindezt úgy, hogy a Dugattyús-ház lakói azt nem támogatták. Azonban a kulturális központ a napokban megnyílt, s mint az olvasónk jelezte, nem voltak alaptalanok az ottlakók félelmei.
Ezúttal nem kormánykritikus civilek kaptak helyiséget a II. kerületben. A Margit-negyed programon belül ezúttal egy szórakozóhely-szerűség létesülhet – a társasház lakói persze nincsenek oda érte.
A Margit-negyed programról már több ízben írtunk portálunk hasábjain: a kezdeményezést Őrsi Gergelyék hívták életre, aminek eredeti célja a Margit körút környékének megújítása, valamint fenntarthatóbbá tétele. A Margit-negyed program kidolgozása, koordinálása érdekében felállítottak egy szakmai-politikai testületet, amelyet Berg Dániel vezet. Nem mellékes, a pályázati anyagokat is elbíráló bizottságba az előző ciklusba kormánypártiak is elmondhatták a véleményüket. Az önkormányzati választásokat követően ez nincs így. Nem mellékes, Őrsiék olykor jelentősebb bérleti kedvezményt nyújtanak, mert szerintük nyereség a kerület, így az önkormányzat számára, ha a nyertes pályázók kedvezményes díjszabással jutnak hozzá a helyiségekhez, mivel az üresen álló ingatlanok önmagukban is költségeket jelentenek számukra.
Nem akarnak bulinegyedet a város kellős közepére
Folytatva a Margit-negyed programot, ezúttal a Szász Károly utca 1. szám alá költözne egy 23 óráig nyitva tartó, zenés rendezvényeknek otthont adó helyiség.
A Szász Károly utca és Varsányi Irén utca sarkára álmodott „kultúrtérnek” szánt 610 négyzetméteres helyiséget havi 474 ezer forintért plusz áfáért adták ki Őrsi Gergelyék, a közös költség pedig 80 ezer forint plusz áfa lesz a pályázó Flambadel Kft. számára. Erről döntés tavaly májusban született.
Csakhogy a „kultúrtér” kialakítása nem csupán a Szász Károly utca 1. lakói, a környékbeli társasházak köreiben is aggodalmat kelt.
Momentumos alpolgármester „igazoltatta” a lakókat
Egy, az ügyre rálátó forrásunk szerint összesen két konzultáció zajlott arról, hogy a Szász–Varsányi sarkán konkrétan mi is épül. Első körben pusztán a Szász Károly utca 1. lakóit „tájékoztatták” a „kultúrtér” részleteiről, majd, miután az ottlakók azt tapasztalták, hogy sem a döntéshozók, sem a vállalkozó nem tartja valósnak félelmeiket, a március 18-i egyeztetésre a környékbeli társasházak lakóit is meghívták.
A második felvonás szintén botrányosra sikerült – mondta a forrásunk, elmesélve, hogy
a Vízivárosi Közösségi Tér bejáratánál Berg Dániel várta az egyeztetésre érkezőket, aki maga ellenőrizte a lakók lakcímkártyáit, s ha azokon nem a Szász Károly utca 1. szám szerepelt, nem engedélyezte a belépést.
A történtekről nem készült felvétel. Ugyanakkor a fórumra érkezők kérték, hogy írjanak egy jegyzőkönyvet az ügyben, ám a momentumos alpolgármester erre nem volt hajlandó – tudtuk meg a forrásunktól. Hogy végül mindenki, aki el akart menni a lakossági fórumra, be tudott jutni a Vízivárosi Közösségi Térbe, furcsa mód Őrsinek volt köszönhető,
aki jelezte a kollégái számára, hogy ne legyen „beléptetés”.
A fórumon ismét felvázolták a „kultúrtér” terveit, azonban ezúttal sem sikerült a helyiek szimpátiáját elnyerni. Forrásunk elmondása alapján Őrsi hiába ajánlott fel a Szász Károly utcai épület homlokzat-felújításhoz anyagi segítséget.
A szocialista pártot immáron maga mögött tudó kerületi vezető azt is állította, nem tudják módosítani a csendrendeletet – ami enyhíthetné a lakók problémáit –, s hogy a vendéglátóhelyiségek nyitvatartási rendje egyégesen előírja az este 11 órát.
Ugyanakkor a kerületiek állítása szerint a bérleti szerződésben a helyiség-tulajdonos önkormányzat bármilyen feltételt elő tudna írni a pályázatot elnyerő Kft.-nek.
Már meghozott döntésekkel érkezett mind az önkormányzat, mind a fejlesztő” – fogalmazott forrásunk.
A kormánypártok támogatják az itt élőket
Biró Zsolt kormánypárti önkormányzati képviselő – aki szintén részt vett a fórumon – azt írta közösségi oldalán, „fontos az itt élőknek, hogy a környék ne legyen zajos és túlzsúfolt, hanem továbbra is élhető maradjon. Ezért sem támogattuk a Szász–Varsányi sarkán fekvő helyiség bérbeadását.
Régóta és következetesen jelezzük ezeket a szempontokat az önkormányzat vezetése felé, mindeddig hiába”.
Bejegyzése alatt azonban megjelent a momentumos alpolgármester, aki azt írta, hogy a fideszes képviselő valótlanságokat állít.
Bíró azt válaszolta, hogy „a bizottság májusban döntött az ingatlan bérbeadásáról. Ezt a döntést sem támogattuk. A májusi határozat rögzíti, a bérleti díj mértékéről a rendeltetésmód változást követően dönt a bizottság. Berg a bérleti díjat meghatározásáról született szeptemberi döntésre hivatkozik. Ha elolvassa, hogy kezdődik az Ön által hivatkozott határozat, akkor láthatja, hogy a bizottság a májusi határozat alapján dönt”.
Viszont a csörte nem ért véget, mert az alpolgármester ismét hozzászólt a bejegyzéshez, jelezve, hogy a kormánypárti képviselők „tartózkodtak”, és hogy a második döntésben a rendeltetésmód-váltáshoz hozzájárultak. Erre is gyorsan reagált a fideszes politikus: „A rendeltetésmód változásról XXXVI/478-5/2024 számú határozatával alpolgármester kollégád döntött, nem a bizottság”.
Az világosnak tűnik, hogy az elképzelés egy Excel-Európa, ahol minden „tagország” csak egy kis, egységes rubrika, amelynek tartalma szükség szerint formázható, módosítható, vagy akár törölhető is.
"a vendéglátóhelyiségek nyitvatartási rendje egyégesen előírja az este 11 órát"
Nem maradt esetleg le, hogy maximum, vagy kötelező mindennek nyitva lenni addig.
.....hazudoznak !!!! A Stefánia Honvéd központban úgy fejeznek be minden bulit 10:00-kor, hogy elmenni már lábujjhegyen megy el a vendégsereg.
Csak jelentéktelen mellékes, hogy szemben végig követségek vannak, de világos, hogy nincs itt összefüggés