Miután Dévényi István belefojtotta a szót Deák Dánielbe, majd lepropagandistázta a politikai elemzőt, Deák figyelmeztette, hogy „ha személyeskedsz, visszatámadok”. Ezután emlékeztette Dévényit, hogy a 2024-es év legnagyobb álhírbotrányát éppen a Magyar Hang robbantotta ki.
Kicsit szerényebbnek kellene lenni ezután”
– mutatott rá Deák.
A Magyar Hang álhírbotránya
Miután megbukott Bassár el-Aszad szír diktátor, Aszadról először az a hír látott napvilágot, hogy lezuhant a repülőgépe, majd kiderült, hogy ez nem igaz, és Moszkvában kapott menedékjogot. A Szíriát és világpolitikát megrengető fejleményekkel kapcsolatban a Magyar Hang – és az ő nyomukban több ellenzéki portál, valamint Magyar Péter is – rögtön veszélyes álhírt kezdett terjeszteni, miszerint egy titokzatos Syrianair-repülőgép landolt szombat este nyolckor Ferihegyen. Azonban gyorsan kiderült, hogy mindez nem felel meg a valóságnak, a rejtélyes szíriai gépről közölt fotók közül pedig több 2012-ben a török fővárosban, Ankarában készült felvétel. A Budapest Airport is cáfolta a Magyar Hang értesüléseit, jelezve, hogy a repülőtér nem szolgált ki szír gépet.
A Csatt című műsor végén Dévényi amiatt panaszkodott, hogy szerinte az állami médiaköltésekkel probléma van, mert az ellenzéki médiumok nem részesülnek az állami hirdetésekben. Deák ezt egyszerűen cáfolta, hiszen rámutatott, hogy maga az ATV is kap állami hirdetéseket, de kap az RTL és a Népszava is. Dévényi ezután a saját lapját kezdte el sajnáltatni, mondván, a Magyar Hang nem kap állami hirdetéseket. Deák ezután a Magyar Hang olvasottságáról érdeklődött Dévényi Istvánnál, majd egymás szavába vágva kezdtek el vitatkozni.
Dévényi nem tudta megmondani, pontosan mekkora a Magyar Hang online felületének olvasottsága
– erre Deák megkérdezte, hogy akkor mi alapján várnak állami támogatást. Szerinte ugyanis nem olvassák sokan a Magyar Hangot – és mint érvelt – manapság a printet nem lehet leválasztani az online-ról, ami az olvasottságot illeti. Deák utóbbit azért emeli ki, mert Dévényi a Magyar Hang állítólagos 12 ezres print olvasottságára hivatkozik az adásban.
Mutatjuk a számokat!
Ha Dévényi nem is, mi meg tudjuk mondani, mekkora a Magyar Hang olvasottsága. Az összehasonlíthatóság kedvéért összevetjük a Magyar Hang olvasottságát a Mandiner és a Magyar Nemzet számaival, hiszen a műsorban Deák és Dévényi részéről ez a két lap hangzott még el mint összehasonlítási alap.
A helyzet az, hogy lapunkat és a Magyar Nemzetet is nagyságrendekkel többen olvassák online, mint Dévényiék lapját.
A dkt.hu (szerk.: Digitális Közönségmérő Tanács, amelynek partnere a Gemius, Közép-Kelet-Európa legnagyobb online kutatóintézete) hivatalos adatai szeirnt a Magyar Hangot 2025. januárjában átlagosan napi 33 ezer olvasó olvasta, eközben a Magyar Nemzetet napi 190 ezer, a Mandinert pedig napi 312 ezer egyedi látogató tisztelte meg figyelmével. Ezek alapján akár a Magyar Nemzethez, akár a Mandinerhez hasonlítjuk az álhírt terjesztő Magyar Hang olvasottságát, jelentő különbség mutatható ki. Nem világos tehát, hogy miért is indítana az állam hirdetési kampányokat a Magyar Hangban, hiszen nagyságrendekkel kevesebb emberhez érne el a Mandinerhez vagy a Magyar Nemzethez képest.