Nyitókép: Real-PR 93.
A Real-PR 93. friss közvélemény-kutatása alapján
a Fidesz-KDNP (44 százalék) biztosan őrzi az első helyét a pártok között versenyben,
a Tisza Párt baloldali törpepártok kárára történő növekedése pedig elérhette a maximumát.
Négypárti országgyűlés alakulna egy most vasárnapi választáson.
A Real-PR 93. a közvélemény-kutatásában azt vizsgálta, hogy a választók melyik pártra szavaznának egy most vasárnap tartandó országgyűlési választáson. Az eredményeket a biztos szavazók bázisán közölték. Emlékeztetnek: a biztos szavazók azok a szavazópolgárok, akik részvételüket biztosra ígérték egy most vasárnapi országgyűlési szavazáson, valamint megjelölték melyik pártra szavaznának vagy egyéb kérdésekre adott válaszaik alapján besorolásra kerültek egy adott párt szavazótáborába.
A biztos szavazók körében a kormánypártokat 44 százalék támogatja, pontosan annyi, mint október folyamán,
a Fidesz-KDNP szavazótáborában nincs jele az elbizonytalanodásnak.
A Tisza Párt a biztosan részvevők körében 36 százalékos eredményt tudna elérni, amely hibahatáron belüli elmozdulás az egy hónappal ezelőtti adatfelvételhez képest, így a Tisza Párt és a kormánypártok között
8 százalékpontnyi a különbség a Fidesz-KDNP javára.
Ez a különbség meghaladja a hibahatárokat, szignifikáns.
A Tisza Párt integrálta a baloldali törpe és kispártok szavazótáborának nagy részét, amely folyamat láthatóan elérte a korlátait,
így ezekből a választói rétegekből nem áll a párt rendelkezésére további jelentős tartalék. A Tisza Párt lendületvesztése mögött ugyanakkor az elmúlt időszakban nyilvánosságra került hangfelvételek hatása is valószínűsíthető.
A Mi Hazánk 7 százalékos, míg a Demokratikus Koalíció 5 százalékos tábort tudhat maga mögött
a biztos választók körében. Ez a Mi Hazánk esetében pontosan megegyezik az októberi kutatási adattal, míg a DK esetében hibahatáron belüli elmozdulást jelent csupán. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt 3 százalékos támogatottságával valószínűleg az 5 százalékos parlamenti küszöb alatti eredményt érne el. A teljes lakosságban sem történt a hibahatárokat meghaladó változás a pártok támogatottságában az egy hónappal ezelőtti kutatáshoz képest.