Kínában is megválik gyárától a Volkswagen
Rosszul megy a német autóipari óriásnak.
Erre építhetnek: Kecskeméten található Európa egyik legnagyobb gyártókapacitással rendelkező üzeme.
Magyar libatollat szállít a GUVET kínai ruházati luxusmárkának, és ezzel a legnagyobb kínai libatoll-beszállító lesz az FBZ Hungária Kft., az erről szóló megállapodást kedden Budapesten jelentették be sajtótájékoztatón.
Baradács László, a magyar családi tulajdonú FBZ Hungária Kft. alapítója és vezérigazgatója elmondta: a jelentős megállapodás évi több millió dollár értékű forgalmat jelent. Az együttműködés jelentőségéről azt mondta, hogy a cég régóta dolgozik a Távol-Keleten, régi törekvésük volt, hogy dzsekiket gyártó márkával dolgozzanak.
A kínai gyártó dzsekijeit 600 és 3000 dollár közötti egységáron értékesítik.
Kiemelte: a 12 ezer négyzetméteres kecskeméti központ az egyik legnagyobb gyártókapacitással rendelkező tollüzem Európában. Fő tevékenységük az egyedi vevői igényeknek megfelelő minőségű liba-, illetve kacsapehely és toll alapanyagok gyártása. Az általuk gyártott alapanyagot jellemzően az outdoor ruhaipari termékek, valamint paplanok és párnák töltőanyagaként használják.
A legjobb terméket állítjuk elő a kínai partnerrel közösen, egyedi tulajdonságokkal, a kínai cégnek kell a megfelelő minőséget szerződéses áron garantáló európai partner, a magyar cégnek pedig a garantált piac”
– fogalmazta meg az együttműködés ösztönzőit Baradács László.
Ezt is ajánljuk a témában
Rosszul megy a német autóipari óriásnak.
Wu Kunming, a Guvet Group igazgatótanácsának elnöke elmondta: a legjobb minőségű alapanyagot keresik, így választották ki az FBZ Hungária Kft.-t. A magyar cég már számos ismert nemzetközi márka beszállítója – tette hozzá.
A sajtótájékoztatón elhangzott: Kína 2023-ban 938 tonna pelyhet és tollat importált Magyarországról, az előző évi többszörösét.
A nyilvános cégadatok szerint az FBZ Hungária Kft. árbevétele tavaly 18,2 milliárd forint volt, az előző évihez hasonlóan, adózott nyeresége meghaladta az 1 milliárd forintot az előző évi 337 millió forintot követően.
Fotó: Costfoto/NurPhoto via AFP
Ezt is ajánljuk a témában
Kínát természetesen nem lehet megütni, 3400 milliárd dollárnyi exportjával magasan veri a mezőnyt.
(MTI)