Itt az IMF jelentése: Magyarország már jövőre az uniós élmezőnyben lehet
A Nemzetközi Valutaalap Magyarországnak jövőre 2,9 százalékos növekedést jósol, az Európai Uniónak átlagban 1,3 százalékot.
A pénzügyminiszter szerint Trump visszatérése stabilizációt hozhat.
Nyitókép: Vémi Zoltán/Világgazdaság
Négy nehéz év után olyan magas ütemű növekedésre állhat újra a gazdaság, amilyen a 2010-es években volt a pandémia előtt. Ebben fiskális folyamaton kívül a béke irányába mutató kilátásoknak is szerepük lesz – erről beszélt többek között Varga Mihály pénzügyminiszter a Figyelő TOP200 gálaestjén.
Huszonöt év hosszú idő, ahogyan egy évtized is – kezdte beszédét a Világgazdaság beszámolója szerint Varga Mihály pénzügyminiszter, a figyelő TOP200 gálaest fővédnöke. Tíz évvel ezelőtt az alsó bevételi határ 35 milliárd forint volt, ma kilencvenmilliárd forint ugyanez. Reálértékben legalább ötvenszázalékos növekedés volt szükséges, és az, hogy ez megvalósult, a fejlődést mutatta.
A pénzügyminiszter szerint Donald Trump visszatérése stabilizációt hozhat
Ez pozitív jeleket küld Magyarország számára, kifejezetten a migráció, nemzeti és gazdasági függetlenség kérdéseiben, és javíthatja az amerikai-magyar diplomáciai kapcsolatokat is. A magyar gazdaságpolitikában fontosnak tartja a kormány és a vállalkozások együttműködését, kiemelten a munkaalapú gazdaság erősítését.
Ezt is ajánljuk a témában
A Nemzetközi Valutaalap Magyarországnak jövőre 2,9 százalékos növekedést jósol, az Európai Uniónak átlagban 1,3 százalékot.
Továbbra is cél a bérek emelése, a munkahelyteremtés, valamint a béreket terhelő adók csökkentése, hiszen ezek válságok idején is stabilizálják a gazdaságot.
Várhatóan 9-10 százalékos reálbér-emelkedés és 3 százalékos gazdasági növekedés is elérhető lehet jövőre.
Az Európai Unió és a német gazdaság nehézségei Magyarország számára is kihívásokat jelenthetnek, de a beérkező uniós források segíthetnek. Az államháztartási hiány várhatóan 4,5 százalék lesz idén, jövőre pedig csökkenhet, köszönhetően a huszonegy pontos gazdasági akciótervnek és a járműiparban létrehozott munkahelyeknek.
Ezt is ajánljuk a témában
Semjén Zsolt, miniszterelnök-helyettes és Varga Mihály, pénzügyminiszter a Kormány nevében nyújtotta be az egyes adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslatot.