Később arra is kitért Orbán Viktor, hogy hiába győzött az amerikai elnökválasztáson Donald Trump, még mindig a demokraták irányítják az Egyesült Államokat. „Trump elnök úr győzelmével a béke kézzelfogható közelségbe került, de a távozófélben lévő amerikai demokraták láthatóan egy súlyosabb örökséget akarnak az elnökre hagyni, mint amilyen a helyzet volt az elnökválasztás győzelmének pillanatában.
A mi sorsunk közvetlenül is tétje ennek a háborús konfliktusnak, ezért mi meggondoltan, kiszámíthatóan, tervezhetően és higgadtan fogunk cselekedni” – fogalmazott Orbán Viktor.