Médiajoggal foglalkozó szakemberként többször hozzászólt a szólásszabadság, a médiaszabadság, valamint a véleménynyilvánítási szabadság kérdéseihez. Ezek a megszólalásai a legutóbbi nyilatkozatával ellentmondásosan hatnak.
“Az elől nem ment meg senki téged, hogy választópolgár legyél. Mert egyszer csak 18 éves leszel. Hogy akkor legyen rá igényed, hogy ne biankó-csekkeket írj alá, hanem viták alapján, érvek alapján is – és nyilván a karizmát sosem lehet teljesen kiiktani – tehát kell, hogy szimpatikus figurák legyenek ezen a színpadon, de ne pusztán a szimpátia meg a karizma. Hanem ennél lényegesen több információ birtokában akarjál döntést hozni. Ez segít a békés egymás mellett élésnek. Ugye a demokrácia egyszerűen nem más, mint a békés egymás mellett élésnek a lehetősége. A demokrácia az arról szól, hogy négy évente nem bunkósbottal ütjük ki egymást a hatalomból, meg nem guillotine-nal oldjuk meg a hatalmi válságokat” – értekezett korábban a demokráciáról Polyák Gábor.
Ezzel a gondolatmenettel szöges ellentétben áll Orbán Balázs doktorijával kapcsolatos Facebook-bejegyzése.
NEM ELŐSZÖR ÉRI AZ A VÁD Polyák Gábort, HOGY POLITIKAI NÉZETEIT NEM TUDJA ELVÁLASZTANI EGYETEMI OKTATÓI TEVÉKENYSÉGÉTŐL.
Miután a Pesti Srácok összefoglalót közölt arról, milyen erősen átpolitizált az általa vezetett tanszék munkája, az érintett határozottan visszautasította a vádakat, s leszögezte, hogy miközben „értelmiségi, határozott értékrendet valló egyetemi emberekként bizony politizálunk”, azonközben oktatóként, illetve egyetemi polgárként nem.
Végezetül talán érdemes felhívni a figyelmet arra, hogy Polyák Gábor 2008-ban, éppen akkor védte meg PhD disszertációját, amikor amúgy fontos tanácsadóként vállalt szerepet a Gyurcsány-kormányzatban
– emlékeztetett elemzésének zárásaként a Transzparens Újságírásért Alapítvány.