ELTE-botrány: megszólalt az egyetem Orbán Balázs doktori disszertációja kapcsán

2024. november 19. 12:40

Az egyetem kommunikációs osztálya a Telex megkeresésére azt is közölte, a miniszterelnök politikai igazgatója „nem változtatott témát, a konzulenssel egyeztetve pontosították a disszertáció tárgyát”.

2024. november 19. 12:40

Nyitókép: Rzeczpospolita

„A doktori eljárások a vonatkozó jogszabályokkal és az ELTE Doktori Szabályzatával összhangban folynak” – közölte az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) kommunikációs osztálya Orbán Balázs doktori tanulmányai kapcsán a Telex megkeresésére. Hozzátették, Orbán Balázst 2009-ben vették fel Doktori Iskolájukba. Ismertették, »A képviselők jogállása (parlamenti jog)« témában, abszolutóriumát 2012-ben szerezte meg. „A 2009-ben választott témának része a szabad mandátum és szuverenitás vizsgálata, tehát 

a jelölt nem változtatott témát, a konzulenssel egyeztetve pontosították a disszertáció tárgyát”

 – olvasható az egyetem válaszában.

Több közéleti szereplő is megszólalt

Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, a múlt héten derült ki, hogy a miniszterelnök politikai igazgatójának doktori disszertációja az egyetlen idén az ELTE jogi karán, amit a Tudományági Doktori Tanács nem egyhangú döntéssel bocsátott a doktori eljárás megindítására.

Emlékezetes továbbá, hogy Polyák Gábor, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének docense az intézmény oktatójaként kikérte magának, hogy Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója náluk szerezzen PhD-fokozatot. A docens nyilatkozatára többen is reagáltak. Megszólalt többek között az Alapvető Jogok Biztosa is. Az M1-nek azt írta, a politikai vélemény miatti diszkrimináció súlyosan sérti az egyenlő bánásmód elvét. Azt is közölték, 

a politikai jellegű hátrányos megkülönböztetést nemcsak törvényellenes, de az oktatás szellemiségével is ellentétes”. 

A történtek kapcsán az egyetem is közleményt adott ki, melyben úgy fogalmaztak, elhatárolódnak minden olyan megnyilvánulástól, amely az egyetem polgárainak szakmai munkáját azok politikai nézetei és közéleti szerepvállalása alapján minősíti, vagy politikai alapon kérdőjelezi meg bárki jogát ahhoz, hogy egyetemükön tanulhasson vagy kutathasson. 

***

Kapcsolódó vélemény

undefined

Eötvös Loránd Tudományegyetem

ELTE

Idézőjel

A kutatás szabadságát és a szakmai teljesítményt politikai alapon, vagy más kirekesztő szempont alapján megkérdőjelező megnyilvánulásokat elutasítja az ELTE.

 

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 44 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bagoly-29
2024. november 19. 16:59 Szerkesztve
Te patikus, ügye már szellemi fogyatékosként láttad meg a napvilágot? De akkor miért okoskodsz? Egy okos hülyéskedhet is, de egy hülye az ne okoskodjon!
patikus
2024. november 19. 16:53
Én már ránézésre is elhajtanám a szuverenitás tárgyú mondvacsinált nagy semmivel a fenébe. Ennek a beképzelt majomnak immár a 13.-ik cik tolja túl a privát balhéját. Nem rinyáln i kellene kis törpe, hanem 56-os szuverenitásunkat megvédeni- T ő l e d, meg a doktoridtól.
bandi0723-2
2024. november 19. 16:05
Gondolom, hogy, ha és amennyiben ezt egy jobboldalhoz köthető egyetemi tanszékvezető mondja, akkor 7-es cikkely, ENSZ csapatok bevonulása, most meg nincs itt semmi látni való! Elmentek, elmennek a csipába!
bagoly-29
2024. november 19. 15:43
Polyáknak az ellen soha sem volt ellenvetése, hogy Szabó Szabolcs volt Együtt, majd független parlamenti ellenzéki képviselő a földrajz tanszéken tevékenykedjen már 6 éve adjunktusi minőségében Cseppel és részben Soroksár képviseletében! A szokásos ballibsi kettős mérce, ahogy Fleck nyilatkozatai sem érték el az ingerküszöbét. Ja, holló a hollónak.....
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!