Óriási a tét: mutatjuk, hogy eddig milyen kérdésekben dönthettek közvetlenül a magyarok
2010 óta eddig 13 alkalommal kérte ki a kormány a magyarok véleményét nemzeti konzultációk formájában.
Nem először kéri ki a lakosság véleményét a kormány egy-egy témában.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila
Ahogy azt a Mandiner megírta korábban, a kormány Európában egyedülálló demokratikus párbeszédet vezetett be és alkalmaz 2010 óta, ezzel jelentős politikai, gazdasági, társadalmi, gazdasági kérdésben kérve ki a magyar emberek véleményét. A Brüsszel által szankciókkal sújtott Európa-védelem és bevándorláspolitika ráadásul nem is az egyetlen téma, amellyel kapcsolatban népi konszenzus született.
A kormany.hu által közzétett adatok alapján, nemzeti konzultációk formájában, 2010 óta eddig 13 alkalommal kérte ki a kormány a magyarok véleményét.
A nemzeti konzultációk során többek között az alkotmányozásban, a Covid-járvánnyal kapcsolatban, a Brüsszeli érdekképviseletben, a nemzeti szuverenitás kérdéseiben, sőt a Soros-hálózat belügyi beavatkozásaival kapcsolatos válaszlépéseknél is szót kaptak a választópolgárok, amivel a jelentős döntéseknél közös nevezőt lehetett találni a kormány és a magyar állampolgárok álláspontja között.
Ezt is ajánljuk a témában
2010 óta eddig 13 alkalommal kérte ki a kormány a magyarok véleményét nemzeti konzultációk formájában.
Talán a legfontosabb magyarországi népszavazás 2016. október 2-án zajlott le, mikor az országos referendum során a jogosult állampolgárok migrációs kérdésben nyilváníthatták ki a véleményüket. A kérdés egészen pontosan így szólt:
Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?
Ez a kérdés a 2015-ben kirobbant európai migrációs válság kapcsán merült föl. A kérdés fontosságának ellenére a népszavazás végül érvénytelen lett, mert a szavazásra jogosultak felénél is kevesebb érvényes szavazat érkezett be. Mégis, az érvényesen szavazók több mint 98%-a nemmel válaszolt a feltett kérdésre, ezzel megmutatva a kormánynak a hivatalos politikai irányt
Ezt is ajánljuk a témában
Persze az Európai Parlament ettől még bevasalhatja rajtunk a kiszabott összeget, de ahhoz más forrásokhoz kell hozzányúlni.
2022-ben Magyarország jövője és a magyar nemzedék jövője számára is rendkívül fontos kérdéseket vetett fel a kormány, mikor az állampolgároknak a gyermekek nemi átalakító műtétjéről és a köznevelési intézményekben történő szexuális irányultságokat bemutató foglalkozásokról kellett dönteniük. És bár az olyan kérdések ezúttal is egyértelműnek bizonyultak, mint az, hogy
Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?
– a beérkező eredmények alapján a népszavazás ezúttal sem volt érvényes. A kérdésekre kapott válaszok alapján elkészített összegzést az alábbi linkre kattintva ma is el lehet olvasni, és bizony ezekből is látszik, hogy míg az érvényes választ adók jelentős része ezúttal is a konzervatív értékrend alapján látja a témát, ahhoz így is elegen szabotálták az eredményt, hogy az végül érvénytelenné váljon.
A kormány tehát a jogosult magyar állampolgárok érvényes szavazatai alapján több esetben is lépett, sőt szembe is fordult Brüsszel akaratával, amit utóbbi a „demokratikus alapokra helyezve” szankciókkal büntetett és büntetne mind a mai napig. Közben pedig diktatúrával vádolja a magyar kormányt.
Ezt is ajánljuk a témában
Volt olyan kérdés, amire több mint három és fél millióan válaszoltak érvényesen NEM-mel.