„Ezt nem fogja tapsvihar fogadni” – elárulták, mibe törhet bele Brüsszel bicskája
„Kell egy stabil álláspont az emberek részéről” – hívta fel a figyelmet a nemzeti konzultáció fontosságára Kocsis Máté.
2010 óta eddig 13 alkalommal kérte ki a kormány a magyarok véleményét nemzeti konzultációk formájában.
Nyitókép: Jakub Porzycki / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Európában egyedülálló demokratikus párbeszédet vezetett be és alkalmaz a kormány 2010 óta. A nemzeti kormány számos jelentős politikai, gazdasági, társadalmi, gazdasági kérdésben kérte már ki ebben a formában magyar emberek véleményét. A mai napig következetesen képviselt bevándorláspolitika csak az egyike az ilyen jelentős ügyeknek – emlékeztetett a kormany.hu.
Mint írták, 2010 óta eddig 13 alkalommal kérte ki a kormány a magyarok véleményét nemzeti konzultációk formájában,
többek között az az alkotmányozásban, a járvánnyal kapcsolatos kérdésekben, a Brüsszeli érdekképviseletben, a nemzeti szuverenitás kérdéseiben, a Soros-hálózat beavatkozását visszahárító lépéseknél. A nemzeti konzultációk így hozzájárultak ahhoz, hogy a jelentős döntéseknél egyetértési pontok jöjjenek létre a kormány és a magyar állampolgárok között.
A nemzeti konzultációk így nemzeti szuverenitás erejét is adják a Brüsszel és az baloldal által indított rendszeresen Magyarország elleni támadásoknál is
– szögezték le.
Az elmúlt években tizenegy olyan nemzeti konzultációra került sor, amelynek keretében válaszlevéllel ellátott, feleletválasztós kérdéseket tartalmazó postai küldeményeket kaptak az állampolgárok, két alkalommal pedig kizárólag interneten zajlott a konzultáció.
2011-ben két konzultáció is zajlott (Alaptörvényről szóló konzultáció; Szociális konzultáció), 2012-ben pedig egy konzultációra került sor (Gazdasági konzultáció).
Ezeket követte 2015-ben a bevándorlás és a terrorizmus kérdésében folytatott nemzeti konzultáció, melynek során a választópolgárok első alkalommal interneten is válaszolhattak a kérdésekre.
2016-ban egy kizárólag interneten kitölthető konzultáció zajlott a magyar internet jövőjéről. 2017-ben szintén két konzultációra került sor, az egyik a tagállami és uniós jogkörökkel kapcsolatos vitákról, a másik a bevándorlással kapcsolatos nemzetközi tervekről szólt. 2018 novemberében pedig a családok védelméről szóló nemzeti konzultáció zajlott. 2020-ban és 2021-ben három (A koronavírusról és a gazdaság újraindításáról; Konzultáció az újraindításról; A járvány utáni életről), a koronavírus járvánnyal kapcsolatos konzultációra is sor került, ezek közül az egyiket csak online lehetett kitölteni.
2022-ben az uniós kormányok közül a magyar kormány kérdezte meg először az állampolgárokat a brüsszeli szankciókról, amelyek a háborút nem állították meg,
Európának viszont rendkívüli gazdasági nehézségeket okoztak. A legutóbbi konzultáció 2023 végén indult, témája pedig hazánk szuverenitásának védelme volt.
***
Ezt is ajánljuk a témában
„Kell egy stabil álláspont az emberek részéről” – hívta fel a figyelmet a nemzeti konzultáció fontosságára Kocsis Máté.