Az élet értelme

2024. október 18. 11:47

A boldogságról kell beszélnünk. Hogy mi az az állapot, amelyben az ember boldog.

2024. október 18. 11:47
Földi-Kovács Andrea
Magyar Hírlap

Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay

„Az életvédő üzenet leghatékonyabban úgy közvetíthető, az élet szeretete úgy hagyományozható át fiataljainkra, ha szeretjük és bíztatjuk őket, ha reményt adunk nekik!

A boldogságról kell beszélnünk. Hogy mi az az állapot, amelyben az ember boldog.

És vajon boldogabb-e egy olyan fiatal, vagy egy olyan pár, vagy egy olyan család, ahol nincs gyermek, vagy kevés gyermek van? Boldogabbak lennének-e, ha lenne gyermek abban a családban? Boldog-e egy édesanya, ha a baba élete mellett dönt, vagy akkor boldogabb-e, ha ezt az életet elveteti? És hogyha a boldogság szemszögéből vizsgáljuk, akkor meglátjuk, hogy a megfogant életek megőrzése boldogságot hoz az életünkbe, és a gyermek is boldogságot hoz az életünkbe. A szeretet a gyermekek számával nem osztódik, hanem hatványozódik.

Egy éve már, hogy egy hajdúdorogi görögkatolikus iskola száz diákjának tartottam életvédő előadást. A tanárok elmesélték, hogy évekkel korábban bevezették az ölelést az iskolában. A gyermekek – még felsőbb tagozatokban is – meglepően sokszor kérik az ölelést tanáraiktól. Azóta az életvédő üzenetet is egy ölelés keretében adom át a fiataloknak!”

Ezt is ajánljuk a témában

 

Ezt is ajánljuk a témában

„A legfőbb egészségvédő tényező a család” – Fűrész Tünde és Hal Melinda a Mandinernek

A magyar fiatalok még mindig átlagosan kettőnél több gyermeket szeretnének, valamint a házasságot továbbra is a legideálisabb együttélési formának tartják a gyermekvállaláshoz – derül ki a hatodik alkalommal elkészített Hungarostudy kutatásból. A Házasság Hetéhez kapcsolódóan Fűrész Tündét, a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) elnökét és Hal Melinda klinikai szakpszichológust, az MCC Tanuláskutató Intézetének vezető kutatóját kérdeztük.

 

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Lajoss
2024. október 20. 15:49
Andi,a neren belül könnyen ábrándozol a boldogságról...másoknak dolgozniuk kell érte,keményen...😧
Kovács Ubul
2024. október 19. 11:11
ROSE D'OR, a legújabb szuperjacht a NER szolgálatában: www.youtube.com/watch?v=tadn4Lab6OI
jamborz
2024. október 18. 23:51
Érdekes összefüggésre mutat rá a neurobiológia. Örömszerző tevékenységünk növeli a dopamin szintünket (ez az 'örömhormon'). Ha ezt túlzásba visszük, védekezésképp az idegsejtek csökkentik a dopamin befogadó képességüket. Emiatt érezzük úgy, hogy még több kell a 'szerből', bármiből, ami dopamint termel. (Pl alkohol, nikotin, sex, drog, étel, stb de ilyen a 'like' is a közösségi oldalon) És most jön a csapda, amit kevesen ismernek talán! A dopamin gátolja a szerotonin hormon szintjét. A szerotonin hormon nem más, mint a boldogság hormon. Azaz minél több öröm és élvezet, annál messzebb kerülök a valódi boldogság megélésétől...
irmag2
2024. október 18. 23:07
a boldog ember nem vevő a másik megtévesztő, politizálásba bújtatott kísérletére
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!