Ördögűzés ma: mítosz és valóság
Az egyház az ókor óta megkülönbözteti a mentális problémákkal küzdőket a megszállottaktól.
„Talán nincs is annál rosszabb, ha egy anya ilyen méltatlan helyzetbe kerül” – árulta el Kiss Balázs.
Nyitókép: Fuszek Gábor
Kiss Balázs, az egykori kalapácsvető 1996-ban, Atlantában lett olimpiai bajnok, az utóbbi években visszavonultan, a rivaldafényt kerülve éli mindennapjait. Most azonban újra az érdeklődés középpontjába került, miután Veszprémben egy megszorult édesanya és gyermeke segítségére sietett – írja a Veszprém vármegyei hírportál.
Az egyik veszprémi önkiszolgáló étterem pénztáránál egy hölgy nem tudta kiegyenlíteni a gyermekével elköltendő ételeik ellenértékét, pontosabban, valamiért nem fogadta el a rendszer a bankkártyáját, a pénztárcájában pedig nem volt annyi készpénz.
Az eset után szemlesütve, szégyenkezve mentek ki a vendégekkel teli helyiségből, majd kisvártatva a pénztárhoz érkezett a közjátékon először meglepődött sportoló, aki megkérdezte az alkalmazottat, hogy pontosan mi is történt.
Aztán gondolkodás nélkül a már a közeli hipermarketnél bandukolt anyuka és gyereke után sietett, és felajánlotta nekik, hogy menjenek vissza az étterembe, ahol ő majd rendezi a számlát.
„Nekem akkor és ott megadatott a lehetőség, hogy segíthessek valakin. Én is apa vagyok, együttérzek egy váratlan helyzetbe került szülővel.
Talán nincs is annál rosszabb, ha egy anya ilyen méltatlan helyzetbe kerül”
– árulta el az 1996-os atlantai ötkarikás játékokon diadalmaskodott klasszis, aki két év múlva a budapesti Európa-bajnokságon második lett, de van három magyar bajnoki címe és két Universiade aranyérme is.
„Időnként támogatok alapítványokat, máskor is segítek rászorulókon, ám ez a szituáció más volt: belenézhettem egy kellemetlen szituációba került embertársam szemébe, aki közvetlenül nekem, a »jótevőjének« fejezhette ki a háláját” – árulta el Kiss Balázs.