– kezdte meg a vasárnapi élő bejelentkezését a volt kormányfő, majd elkezdte sorolni a elképesztőbbnél elképesztőbb állításait. A kezdés is erős volt:
el kell dönteni, hogy a kormányzás isteni vagy emberi elrendeltségű-e.
„Soha egy percig nem volt kétségem, hogy a kormányzás valójában egy tisztességes, rendes, magasztos, de emberi, polgári foglalkozás. Nem kokettálok itt a sorssal meg az Istennel. És tudják, miért nem? Mert aki úgy gondolja, hogy a kormányzás mögött valami isteni akarat, felkentség áll, az valójában elszakítja a kormányzást az embertől, attól, hogy az ember számonkérhesse a kormányzást.”