A KSH szerint a magán- és egyéb szálláshelyeken 2,7 százalékkal több vendégéjszakát regisztráltak, mint egy évvel korábban, a belföldi vendégek száma 0,5, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 0,3 százalékkal alacsonyabb volt az előző év azonos havinál. A legnagyobb növekedést a vendégéjszakák terén Szeged érte el, ahol 11 százalékkal nőttek a belföldi vendégéjszakák, a legpechesebb pedig a Győr-Pannonhalma turisztikai térség volt, ahol tizedével csökkent a belföldi vendégéjszakák száma.
A KSH adatai szerint a magán- és egyéb szálláshelyeken eltöltött külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 9,6 százalékkal nőtt 2023 júliusához mérten. A tavalyi évhez képest a külföldiek által eltöltött éjszakák száma legnagyobb arányban Debrecenben nőtt, ahová 11 százalékkal több külföldi ment, mint tavaly, a legnagyobb csökkenést Budapesten regisztrálták.
A Balaton mindig nyerő