Németh Lajos állítja, mindig van por, csak nem ér ide. Ha viharos szél kavarog a szaharai térségében, és felemelkedik a sztratoszféráig, 8-12 kilométer magasságig, akkor a szellők szárnyán érkezik, délről észak felé. Ha továbbra is gyakori lesz a térséget elérő déli áramlás, sűrűn számíthatunk a szaharai porra. Ezért könnyen beigazolódhat az a népi mondás, hogy „majd, ha fagy, és piros hó esik”, a Góbi-sivatagnak ugyanis vörös színű a homokja, és ha az ottani porszemcsék hófelhővel találkoznak, akár meg is történhet ez a különös jelenség.
A meteorológus a városi hőszigetek kialakulásáról is beszélt, amelynek oka, hogy a beton, a panel, a tégla, illetve a bitumen a természetes felszínekkel ellentétben sokkal jobban elnyelik a napsugárzást, mint ahogy visszavernék, és meg is tartják a hőt.