Orbánozással támadja a New York Times Trump alelnökjelöltjét
A részben Soros György tulajdonában álló médium aggódik, hogy megjelenhetnek a magyar megoldások az Egyesült Államokban.
Csintalan Sándor külön előadást tartott az olimpiáról, aljas politikusokról, francia kultúráról és Oroszországról a Kötöttfogásban, de egy másik vendégnek belefért egy szoft nácizás is a magyar kormány felé.
Fotó: YouTube / képernyőkép
Az olimpiai megnyitó is szóba került a Magyar Hang Kötöttfogás című podcastjában.
A sok vitát kiváltó, ominózus megnyitójelenet kapcsán Csintalan Sándor kijelentette: „ha valaki politikusként ezt a dolgot a szájára veszi, az egy aljas söpredédék, egy erkölcsi nulla, egy szarláda, mert az, amit a politika művelt ezügyben Magyarországon, az valami egészen katasztrofális”.
Hozzátette: „ráadásul ez kontextusban van”. Mint mondta, ő nem jár varietébe, mert nem szereti a varietét, „és akkor mi van, ízlés dolga”.
Viszont „aki ezt politikai célokra használja, az télleg, az minden aljasságra képes. Mindenre. Ráadásul ilyen értelemben manipulálja a közönséget és felhasználja.”
Csintalan kifogásolja, hogy
„megy az olimpia fikázása”, holott szerinte ez volt az első olyan olimpiai megnyitó, ahol „a nép, az istenadta nép hozzáfért az eseményekhez”.
Mint mondta: „nekem ebben a rémálomban keretet adott Tusványos is”. Megjegyezte azt is: „miről beszél ez az ember”, amikor kulturális önazonosságról beszél? (Itt Csintalan feltehetően Orbán Viktorra utalt.) Ugyanis szerinte „Franciaország ilyen, a francia kultúra egy virágzó, sokszínű izé, és kurva régen, és nem csak most”, hanem az volt a migrációs válság előtt és a gyarmatbirodalom előtt is.
Végül azt „javasolta” a magyar népnek, hogy
„lépjünk ki, csatlakozzunk a nagy Oroszországhoz, mert rugalmas, kiszámítható vezetés, így van, ha tetű vagy, kidobnak az ablakon”.
Ezek után Reichert János, a Magyar Hang publicistája azt mondta, hogy „az az igényszint, ami a Fidesz-propaganda olimpia-bírálata”, az 1936-os „berlini olimpia megnyitója úgy, ahogy Hitlerék megrendezték”, sőt: „az nagyon tetszett volna ennek a mostani társaságnak”.
Ezt is ajánljuk a témában
A részben Soros György tulajdonában álló médium aggódik, hogy megjelenhetnek a magyar megoldások az Egyesült Államokban.