Illő példával kell mutatnunk, hogy az „Isten – Haza – Család” háromság máig igaz, bármennyire is igyekeznek tagadni azt. Természetesen nem lesz mindenki gyakorló keresztény, naivitás lenne azt hinni, hogy ez bármikor is így volt. Elég csupán belátni,
hogy a Nyugat a keresztény örökségre, kultúrára és értékekre épülve lett az, ami fénykorában volt.
Hasonló a helyzet a hazával kapcsolatban is. Nem kell az, hogy az egész világ Magyarország legyen, ahogy az sem, hogy Magyarország Nagy-Magyarország legyen újra. Azok az idők már rég elmúltak. „Csupán”
legyünk büszkék a magyarságunkra – más ugyanis nem lesz büszke helyettünk.
Emlékezzünk múltunkra, Árpádtól mostanáig, s adjuk is tovább azt. Értessük meg (majd) gyermekeinkkel – amikor úgy hozza az ég –, hogy mit is keres itt ez a nép „a deres Kárpátok közt”, segítsük egymást határon innen és túl, egymással összefogva építkezzünk lépésről lépésre, tégláról téglára. Legyünk büszkék arra, hogy Keletről jöttünk, s a Nyugathoz tartozunk, igyekezzünk hidat képezni a kettő között, de közben
legyünk büszkék az eredeti, ezeréves nyugati értékeinkre – még akkor is, ha mindenki más már sutba dobta azokat.
Erről szól augusztus huszadika. Hogy folytassuk a múlt és jelen közötti élő kapcsolatot. Hogy ki-ki a maga módján, visszatekintsen arra, hogy mitől is magyar a magyar, eltekintve a mindennapok vitáitól. Hogy megmaradjon az a több mint ezeréves nemzeti minimum – mert ha az elveszik, mi is elvesztünk.
További legalább ezer évet még, drága Magyarország! Amikor pedig majd a drónkereszt elsuhan felettünk, adjunk hálát a kiváltságos múltunkért és kérjünk erőt az eljövendőhöz. Minden bizonnyal kelleni fog.
Isten éltessen, Magyarország, Isten áldjon, Szent István király!