Hitte volna? Orbán Viktorról panaszkodott Zelenszkij Varsóban
„Mindenki számára nagyon kellemetlen meglepetés volt, amit Zelenszkij elnök úr Varsóban a NATO-csúcs előtt mondott” – mondta Donald Tusk.
Orbán Viktor békemissziójáról írt összefoglalójában három olyan globális szereplőt azonosított, amelyek érdemben képesek a háborúzó felekre hatni: Az Európai Unió, Kína és az USA.
Nyitókép: Képernyőkép / Mozgástér Blog
„Regionális hatalomként Törökországra is lehet számítani, amely 2022 tavaszán már egy asztalhoz ültette Oroszországot és Ukrajnát, valamint eredményesen közvetített a gabonaexport biztosításáról szóló tárgyalásoknál.
Az ukrajnai háborút sokan egy proxiháborúnak tartják, amelyet a globalista Nyugat vív XXI. századi kihívóival, Oroszországgal és Kínával. Elfogadva ezt az alapvetést, a Nyugat vezető hatalmaként az USA az I. hidegháború történelmi tapasztalatai alapján két doktrína mentén alakíthatja az eseményeket: A közkeletű néven Brzezinski-doktrínának nevezett stratégia elsőként a korábbi államszocialista országokat választotta le a Szovjetunióról, majd annak összeomlása után a függetlenné vált korábbi szovjet tagköztársaságokat integrálja a Nyugat szövetségi rendszereibe. A Baltikum után most Moldova, Ukrajna, Grúzia és Örményország következne. Egy következő lépésben Belaruszt és magát Oroszországot is »demokratizálnák«, hogy Kína »egyedül maradjon«, elvégre egy Nyugat felé forduló Oroszország már nem állna Kína mellé az ENSZ BT-ben, és nem szállítana jó áron és szankciómentesen energiát és nyersanyagokat sem. E stratégia utolsó sakklépéseként már csak Kína »demokratizálása« következne. A Brzezinski-doktrína az amerikai demokraták gondolkodási mintáihoz áll közelebb.”
Ezt is ajánljuk a témában
„Mindenki számára nagyon kellemetlen meglepetés volt, amit Zelenszkij elnök úr Varsóban a NATO-csúcs előtt mondott” – mondta Donald Tusk.