Az elmúlt 10 nap eredményei: videón a békemisszió állomásai
A felvétel bemutatja, hogy a magyar kormányfő az elmúlt időszakban mely országokban tárgyalt annak érdekében, hogy az orosz-ukrán háború mielőbb befejeződjön.
Bejegyzésében a jogtudós „a kis ember beteges nagyravágyásáról” értekezik.
Fotó: Orbán Viktor Facebook-oldala
Kicsit több mint két hete annak, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök Brüsszelben hivatalosan átvette a soros EU-elnökséget a következő hat hónapra. A magyar kormányfő már másnap Kijevbe utazott, ahol Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel egyeztetett. Mint ismert,
Zelenszkij elutasította Orbán tűzszünettel kapcsolatos ajánlatát.
A Politico beszámolója szerint az ukrán elnök azt vallja, a magyar kormányfő nem tudja betölteni a közvetítő szerepét a béke érdekében, mert Magyarország nem elég erős hozzá.
Ezt is ajánljuk a témában
A felvétel bemutatja, hogy a magyar kormányfő az elmúlt időszakban mely országokban tárgyalt annak érdekében, hogy az orosz-ukrán háború mielőbb befejeződjön.
Azonban a magyar miniszterelnök békemissziója itt még nem ért véget, sőt, csak ezután pörgött fel igazán:
július 5-én, pénteken váratlanul maratoni tárgyalásokat folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel a Kremlben. Azután elutazott a Türk Államok Szervezetének ülésére, hétfőn pedig már Hszi Csin-ping kínai elnökkel találkozott Pekingben. Ezt a diplomáciai körutazást a múlt héten a NATO-csúcs követte az Egyesült Államokban.
Mint arról beszámoltunk, egyre többen támogatják Orbán útjait és tárgyalásait a békéért. Sőt, kutatás is alátámasztja, hogy
a magyar lakosság több mint 60 százaléka elégedett a miniszterelnök békemissziójával.
Ezt is ajánljuk a témában
Kutatás is alátámasztja, hogy a magyar lakosság több mint 60 százaléka elégedett a miniszterelnök békemissziójával.
De nem mindenki: a balos jogtudós, Kaltenbach Jenő például a közösségi oldalán megosztott posztban aggályoskodott meglehetősen kifogásolható stílusban.
Mint írja: „azért talán érdemes abból kiindulni, hogy Orbán végtelen önteltségében már megint magánszámot adott elő, azt a látszatot keltve, hogy ő most az EU nevében diplomáciai turistáskodik”.
Kaltenbach azt is hozzátette:
Na de az önfényezésen, a kis ember beteges nagyravágyásán kívül, mit is ért el az útjaival??? Ja, hogy semmit?”
– teszi fel a költői kérdést a szerző bejegyzésében.
Talán elég annyit hozzátenni: nehéz komolyan venni egyetlen szavát is.