Sárospataki hátsó ajtó: Magyar Péter megúszta a sajtó kérdéseit és a tüntetők haragját! (VIDEÓ)
Rutinosan menekül a Tisza-vezér.
A Tisza Párt elnöke korábban saját magais kiszámolta, hogy öt év alatt akár kétmilliárd forintot is haza lehet lapátolni Brüsszelből.
Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP
Az Európai Parlament oldalán közzétették az EP-képviselők vagyonnyilatkozatait, amelyek alapján a Tisza Párt hét képviselőjének eddigi bevételei is ismertté váltak – szúrta ki az Index. A lap Magyar Péter nyilatkozata kapcsán megjegyezte, hogy volt olyan időszaka, mikor még
jobban keresett, mint a miniszterelnök”.
Kiderült, hogy a Tisza Párt vezetőjének jelenleg csak EP-képviselőségből származik bevétele, ami ugyanakkor így sem elhanyagolható bevétel. Emlékezetes, hogy mikor még arról beszélt, hogy biztosan nem ül be az Európai Parlamentbe, – mert a „világ legnagyobb kamuállásának” tartotta – kiszámolta, hogy öt év alatt akár kétmilliárd forintot is össze lehet belőle gyűjteni.
A most közölt dokumentumok szerint azonban Magyar Péternek eddig sem volt oka panaszra, ugyanis bevallása szerint jelentős összegeket kapott mind vezérigazgatóként, mind igazgatósági vagy felügyelőbizottsági tagként.
A listát alább tekintheti meg:
A fenti felsorolás ráadásul arra is rámutatott, hogy Magyarnak voltak olyan időszakai, amikor többet keresett a jelenlegi havi 3,2 milliós képviselői fizetéséhez képest is. Sőt,
2021 januárjától 2022 februárjáig, amikor 4,3 milliós fizetést vett fel havonta, még Orbán Viktort is lekörözte.
A miniszterelnök ugyanis 2,8 millió forintot kap havonta – erre már a Magyar Nemzet hívta fel a figyelmet.
A nyilatkozatok alapján a Tisza Párt több EP-képviselője sem keresett rosszul a brüsszeli eskütétele előtt sem. A párt listájának második helyén bejutó Dávid Dóra a Meta-részvényesként évente 90 millió forint körüli összeget szakított. Az újdonsült EP-képviselő most azt állítja, hogy az összes részvényét eladta a választás előtt, tehát a bevétele neki is csak a képviselői tiszteletdíj lesz.
A Tisza Párt-beli szerepvállalása előtt Kulja András orvos sem szűkölködött: bevallása szerint havonta akár 3 millió forint körüli jövedelme is volt, mint vállalkozó. Korábban még a Péterfy Kórház-Rendelőintézet és a Manninger Jenő Országos Traumatológiai Intézet orvosi alapbérét kapta, plusz az ügyeleti bért, így havi 2,36 millió forintot keresett.
S bár Gerzsenyi Gabriella szabadúszó íróként nem keresett sokat, – évi 90 ezer és 400 ezer forint közötti bevételek ért el bevallása szerint –, de neki sem volt oka igazán panaszra, mivel korábban is dolgozott már Brüsszelben: az Európai Bizottságnál, akkor havi 3,8 milliós fizetésből élt – emlékeztetett a Magyar Nemzet.