A törvényszék bűnösnek találta Czeglédyt,
bűnsegédként elkövetett, különleges személyes adattal való visszaélés vétségében, és ezért 600 ezer forintos pénzbüntetésre ítélte.
Társát ugyanakkor bizonyítottság hiányában felmentették a vádak alól. Ez az eljárás is másodfokon folytatódik majd.
Varju és Fekete-Győr sem úszta meg
Ítéletet mondtak a Momentum elnöki posztjára bejelentkező, de a tagság által leszavazott, a 2018 decemberi ellenzéki tüntetéseken renitenskedő Fekete-Győr András és párttársa Szarvas-Koppány Bendegúz felett is.
2023 májusában az elsőfokú ítéletben Fekete-Győrt felmentették a hivatalos személy elleni erőszak vádja alól, Szarvas Koppányt azonban nem, ő három év felfüggesztetett kapott.
A fellebbezések nyomán másodfokra kerülő ügyben februárban mondták ki az ítéletet és most már Fekete-Győrt is elítélték.
Ő másodfokon két éve felfüggesztett börtönt kapott. Ez az ítélet sem jogerős azonban.
Jelentős közérdeklődés mellett hozott másodfokú döntést a választás rendje elleni bűntettel, súlyos testi sértéssel és garázdasággal vádolt DK-s Varju László ügyében.
A gyurcsányista politikus ellen 2020 áprilisában emelt vádat az ügyészség. Az egyik vádpont szerint Varju, a DK képviselőjelöltjeként, a 2018-as országgyűlési választások előtt, győzelmi esélyeinek növelése érdekében, visszalépésre akart bírni egy független képviselőt, akinek ezért anyagi ellenszolgáltatást ígért. A másik két vádpont az ellenzék 2018 decemberi, MTVA székháznál okozott botrányához kapcsolódik, amikor is Varju politikustársaival együtt randalírozott az épületben, és a vád szerint egy biztonsági őrnek nyolc napon túl gyógyuló sérülést okozott.
A Fővárosi Törvényszék 2023 januárjában elítélte az országgyűlési képviselőt garázdaság vétsége és választás rendje elleni bűntett miatt, és összesen 900 ezer forint pénzbüntetésre ítélte. A súlyos testi sértés vádja alól ugyanakkor felmentették Varjut.