Dézsi szerint a most megválasztott Pintér Bence „még nem alkalmas polgármesternek, sokat kell tanulnia”, de ebben „nem fogják akadályozni”. Borkai Zsolt indulása kapcsán azonban már jóval kritikusabb volt a leköszönő polgármester:
Biztos vagyok abban, hogy a Fideszes szavazóbázist megzavarta az, hogy Borkai Zsolt elindult a választásokon. Most már látjuk, hogy csak rombolni szeretett volna, mint trójai falovat az MSZP betolta a palettára, és el is végezte a dolgát. Sikerült elvennie a szavazatok egyharmadát. Szerintem ez a legfőbb oka az egésznek
– mondta Dézsi Csaba, hozzátéve, hogy meg fogják vizsgálni az ide vezető okokat.