Hogy mi az ördög közmondásos nagy csele? Hogy elhiteti, hogy nincs!
Az aztékok emberáldozatra épülő vallását a hódító spanyolok és a katolikus egyház a Sátán legintézményesültebb kultuszának tartotta.
A NATO Oroszország elleni belépését is felveti az új sztárszerző.
Nyitókép: Képernyőmentés
A nukleáris katasztrófa forgatókönyvét ismerteti egy ijesztően megalapozott könyvben (címe: Nukleáris háború. A forgatókönyv) Annie Jacobsen amerikai biztonságpolitikai szakértő, írja a hvg.hu. Lehet, hogy az amerikai elhárító rakéták célt tévesztenek, így nem semmisítik meg az észak-koreai atomrakétát.
Lehet, hogy Washingtonból nem érik el telefonon Moszkvát,
és tévedésből az oroszok is beszállnak az atomháborúba. Lehet, hogy Amerikából már az orosz rakéták célba érése előtt megsemmisítő válaszcsapást indítanak Oroszország ellen – foglalják össze a lényeget.
Hangsúlyozzák: nem valószínű, de lehetséges. Ha valóban lejátszódik a könyv címében is szereplő forgatókönyv, akkor
a Föld olyan katasztrófát szenvedne el, mint 66 millió éve, amikor egy hatalmas meteorit pusztítása kiirtotta a dinoszauruszokat.
„A könyv szerzője, Annie Jacobsen amerikai biztonságpolitikai szakértő több mint egy évtizeden át rengeteg amerikai illetékessel, köztük volt védelmi miniszterekkel, elnöki tanácsadókkal, atomkutatókkal beszélt az anyaggyűjtéshez. Megismerkedett olyan iratokkal is, amelyeknek a titkosítását nemég oldották fel. A forgatókönyv tehát, amelyet felvázol, egyáltalán nem légből kapott, bár igaz, hogy ennyi véletlen szerencsétlen összejátszásának a valószínűsége nem túl nagy. De nem is elhanyagolható” – írja a lap.
Szerintük
tévedések, rossz helyzetfelmérések vagy akár egy diktátor őrült pillanatai elegendőek a katasztrófához.
Horror? Sci-fi? Annyiban igen, írják, hogy a könyv megjelenése után a Dűne-filmek rendezője, a kanadai Denis Villeneuve kilátásba helyezte a „Forgatókönyv“ megfilmesítését. A Der Spiegel által megkérdezett berlini szakértő, Liviu Horovitz szerint ez a forgatókönyv
„lehetséges ugyan, de erősen valószínűtlen, mert elég sok hibának kellene egyszerre bekövetkeznie“.
Meglátjuk.