Újabb gyanúsított kerülhet rács mögé a DK-s vezetésű Óbuda korrupciós botrányában
Eddig három gyanúsítottat tartóztattak le a négyből a baloldali vezetésű óbudai önkormányzathoz köthető korrupciós botrányban.
A helyi Fidesz az ügy politikai szálait is feltárná.
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László
Súlyos, akár nyolcévi szabadságvesztésre is számíthatnak a III. kerületi csúszópénzes botrány elkövetői, ha a bíróság elítéli az érintetteket – írta a Magyar Nemzet.
Az ügyben egyelőre hivatalos személyt nem hallgattak ki gyanúsítottként, de a nyomozásban azt is tisztázni fogják, hogy kapott-e bármelyik baloldali politikus a vesztegetési pénzekből – írta a lap.
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, az ügyben nemrég négy személyt gyanúsított meg a vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés és más bűncselekmények miatt eljárást indító Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF).
A gyanúsítások az óbudai önkormányzattal kötött fiktív szerződésekről és kenőpénzekről szólnak,
a bűnügy szálai pedig P. Gáborhoz és társaihoz vezetnek – emlékeztetett a Magyar Nemzet.
Az ügy politikai szálait az óbudai Fidesz is feltárná, éppen ezért március 21-én rendkívüli képviselő-testületi ülést tart az óbudai önkormányzat.
Puskás Péter fideszes frakcióvezető szerint
az ülésen tisztázni kell, hogy a letartóztatási hullámot előidéző fiktív szerződéseket az önkormányzat részéről ki kötötte,
azokat a városvezetésből ki engedélyezte, ki írta alá a teljesítési igazolásokat, illetve hogy milyen módon szennyezték be a várost jelenleg irányító politikusok otthonunk, Óbuda jó hírét”.
Ezt is ajánljuk a témában
Eddig három gyanúsítottat tartóztattak le a négyből a baloldali vezetésű óbudai önkormányzathoz köthető korrupciós botrányban.
A vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a terhelt úgy kért valakitől vagy valakiktől jogtalan előnyt (legtöbb esetben pénzt), hogy azt állította, ezért cserébe hivatalos személyt fog megvesztegetni.
A büntetés ebben az esetben két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés. Ha a cselekményt valaki üzletszerűen követi el, minősítő körülmény, amely évekkel növeli meg a büntetés mértékét – írta a lap.
A teljes cikk ITT olvasható.