A közéleti szereplők is megdöbbentek Gyurcsányék plakátjain
Nem hitték, hogy ilyen mélységekbe süllyed a DK és annak elnöke.
A klinikai szakpszichológus is elmondta véleményét a Demokratikus Koalíció pedofilozó akciójáról.
Nyitókép: Mandiner/Földházi Árpád
***
Hétfőn több neves közéleti szereplő is kifejtette véleményét a Demokratikus Koalíció napokban indított plakátkampányáról, amelynek keretében – a kegyelmi ügyre felfűzve – pedofilozzák a magyar kormányt és konkrétnak Orbán Viktor miniszterelnököt. Az akció több politikusnál, így Donáth Annánál vagy éppen Molnár Zsoltnál is kiverte a biztosítékot.
Ezt is ajánljuk a témában
Nem hitték, hogy ilyen mélységekbe süllyed a DK és annak elnöke.
A Mandiner kérdésére most Bagdy Emőke, klinikai szakpszichológus is elmondta, mit gondol a bukott miniszterelnök pártjának akciójáról. A Károli Gáspár Református Egyetem professzora a plakátokkal kapcsolatban leszögezte:
Egészen súlyos a helyzet, a kampány megvalósítói nemzeti becsületsértés bűntettét követték el, és ez a már nem maradhat társadalmi számonkérés, következmények nélkül.
A szakember ezzel együtt kifejtette véleményét a parlamenti kommunikáció eldurvult eseteiről, amelynek kapcsán felhívta a figyelmet, hogy a kommunikációnak megvannak a tisztességes és követendő szabályai. Ezek megkövetelik, hogy beszéljünk egymással, emberi mivoltunkhoz méltó módon, az ellentétes véleményeink cseréjében is uralva indulatainkat és tisztelve a másik véleményét, hiszen senkinél nincs a bölcsek köve és mindenkinek meglehet a saját álláspontja.
Ne egymást ütlegeljük, hanem a témát vitassuk, ne a másikat alázzuk, hanem „tárgyaljunk” – mondta a szakember, hozzátéve, hogy a szóban benne van, hogy a „tárgynál maradjunk”, ne személyeskedjünk, hanem a tényeket és egymást tisztelve beszéljünk, ne egymást kritizáljuk, hanem nézeteinket próbáljuk egyeztetni, kulturált módon, azaz a megkívánt önfegyelemmel.
Bagdy Emőke szerint nagy szégyen, hogy azokat kell szembesítenünk az alpári, kontroll nélküli, személyeskedő, a másikat megalázni próbáló magatartásukkal, akik sokaktól kaptak bizalmat, méltatlanul.
„Vajon kit képvisel az olyan képviselő, aki barbár és másokat alázó, támadó? Ki adott jogot ilyen viselkedéshez?” - tette fel a kérdést a szakpszichológus. „Szeretném látni, ki helyesli az embertelenséget!” – fűzte hozzá.
„Ilyet csak gőgös és öntörvényű, magát e joggal önként felruházó és emberi mivoltáról megfeledkező, indulatvezérelt lény tehet, akit szembesítenünk kell tűrhetetlen magatartásával” – fogalmazott. „Persze nem veszi észre az öngólt, hiszen a legtöbb kulturált és jó érzésű ember elfordul az ilyentől, ilyenektől, mert nem vállal vele, velük közösséget” – tette hozzá.