Jön a BKK rendészet: Kiss Ambrus elárulta a részleteket
A Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója hangsúlyozta, a BKK rendészet létrehozásával párhuzamosan kiemelt feladat a járművekről leszállított hajléktalanok ellátása.
Nem döntöttem el, hogy indulok-e a főpolgármester-választáson.
„Biztosan szakmai a konfliktusuk? A MÁV-nál történt kirúgásokról azt lehetett hallani, a Jelen is írt róla, hogy ez politikai leszámolás, Lázár János valójában az ön embereire vadászott.
Sajnos valóban ilyesmi történt. Pusztán azért vagyok ezzel óvatos, mert semmilyen módon nem szeretném azt igazolni, hogy kiváló szakemberek, akiket persze én is ismertem, de sokszor évtizedes szakmai múlttal rendelkeztek, egyszerűen az „én embereim” lettek volna. De valóban, Lázár miniszter stábja az államszocializmust idéző módszerekkel vadászott a korábbi munkatársaimra, a velem való együttműködéssel vádolták őket, ezért aztán ki lettek rúgva. Szerintem Lázárék a saját szempontjukból is hibás döntéseket hoztak, hiszen nemcsak megkeserítették családos, kiváló szakemberek életét, de valójában ők lettek gyengébbek számos kiváló szakemberrel. Ez egy egészen példátlan gyakorlat volt Lázár János minisztériuma részéről.
(...)
Karácsony Gergely viszont pár éve jelezte, kifejezetten örülne neki, ha pozíciót vállalna akár az ellenzéki Budapesten is. Volt konkrét megkeresés?
A 2019-es önkormányzati választás után ez valóban felmerült. Az is világossá vált, hogy ebben az ügyben nem egyedül a főpolgármester dönt, hanem a koalíciós pártok, mivel pályázatot írtak ki, amit egy bizottság bírált el. Gyurcsány Ferenc pártja – mondjuk úgy – nem kifejezetten örült volna neki, ha én vezettem volna a BKK-t, így inkább Draskovics Tibor lett ekkoriban a BKK elnöke, vagyis ezáltal a tényleges vezetője.
(...)
Tehát az ex-államtitkár Vitézy Dávid harciasabb lenne a Fidesz-kormánnyal?
Értem, mire utal: nem döntöttem el, hogy indulok-e a főpolgármester-választáson. De ettől függetlenül a véleményem az, hogy például az ilyen típusú ügyek megtárgyalását az állammal felkészültebben lehetne és kellene csinálni. Mert ilyenből sok van, és nem csak a közösségi közlekedést érintően. Ez a vita úgy zajlott le a két fél között, hogy egy jegyzőkönyvet sem vettek fel arról, amiben maradtak. Bocsánat, de nem a saját kávéházi beszélgetéseiket folytatták le egymással, hanem a főváros tárgyalt a kormánnyal, amire utólag mindkettő máshogy emlékszik. Ha az állítás igaz, hogy egy- vagy másfélmilliárdos emelést kért a kormány a megállapodásért cserébe, akkor szerintem ebbe bele kellett volna menni. A hangzavar nem elég, tisztában kell lenni a jogi, közgazdasági és szervezési mozgástérrel, és a főváros szerintem nem játszotta be kellően a saját a játékterét. Persze, az is igaz, hogy ha Lázár János nem Budapest-ellenes uszításra használná ezt az ügyet, más lenne a felállás.”
Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner