Szembenézett a valósággal a Bild: leírták, miért özönlenek a migránsok Németországba
A német olvasók is szembesülhetnek rövidesen az igazsággal.
Az Országgyűlés elfogadhatja a terrorizmus elítéléséről és a katonai szerepvállalásról szóló politikai nyilatkozatot.
Ma az Országgyűlés két fontos kérdésben is dönt, ahogyan az ukrajnai háború miatt kihirdetett veszélyhelyzet meghosszabbításáról is tárgyal – írta meg a Magyar Nemzet.
Az egyik fontos napirendi pont a terrorizmus elítéléséről és az áldozatok melletti kiállásról szóló politikai nyilatkozat elfogadása lesz, melyet kormánypárti képviselők kezdeményeztek. A másik pedig a Magyar Honvédség csádi katonai szerepvállalásáról szóló határozati javaslat lesz majd.
A terrorizmus elítéléséről és az áldozatok melletti kiállásról szóló politikai nyilatkozat a Hamász Izrael ellen október 7-én és azt azt követő napokban elkövetett támadásai miatt kerül napirendre. Az Országgyűlés ebben a nyilatkozatban kifejezi együttérzését azok felé, akik elveszítették hozzátartozóikat és szeretteiket a támadások során.
A nyilatkozat hangsúlyozza Magyarország elkötelezettségét a terrorizmus elleni harcban és a nemzetközi közösséggel való együttműködésben.
A Magyar Honvédség csádi katonai szerepvállalásáról szóló határozati javaslat azt célozza, hogy a magyar katonák segítsenek a Csádi Köztársaság területén a tanácsadási, támogatási és harctéri mentorálási feladatok ellátásában. Ez a küldetés legfeljebb 2025. december 31-ig tartana, és a magyar katonák pedig a szükséges technikai eszközökkel, fegyverzettel és felszereléssel lennének ellátva.
A veszélyhelyzet meghosszabbításáról is dönt a parlament.
A veszélyhelyzetet eredetileg az ukrajnai háború miatt hirdették ki tavaly májusban, és azóta többször meghosszabbították. A mostani törvénymódosítás indoklása szerint a fegyveres konfliktus és a humanitárius katasztrófa Ukrajnában továbbra is fennáll, és ennek magyarországi következményeit is kezelni kell, különös tekintettel a menekültügyi, gazdasági és energetikai kérdésekre.
A közbiztonság megerősítése és a
migráció elleni küzdelem érdekében szükséges törvények módosítása
is napirenden van, melyek szigorítják a polgárőrökké válás feltételeit, valamint lehetővé teszik, hogy a polgárőrök az államhatár védelme érdekében kép- és hangfelvételeket rögzíthessenek. Emellett az egészségügyi szakdolgozók béremelésének második üteméről is tárgyalnak.
***
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor