Ezt nem hiszi el: Zöld javaslatra újra maszkviselést vezethetnek be Németországban
Az országban egyre több a koronavírusos megbetegedés.
Mai napig rendelkezésre állnak a vakcinák, ha valaki most oltatná be magát.
Lassan négy éve annak, hogy kirobbant Kínából a koronavírus-járvány, amelynek következtében milliók hunytak el. Hazánkban is kis túlzással minden családban van valaki, aki elvesztette a járvány során valakijét. A különböző korlátozó szabályokat már másfél éve kivezették, az utolsót, miszerint az egészségügyi intézményekben sem kötelező a maszkhasználat, idén április végén jelentették be.
A járványhullámok rendszerint tavasszal és ősszel érkeztek, a jelentések szerint most is köztünk van a vírus, bár már messze nem olyan erős a variáns, mint volt korábban.
Ezt is ajánljuk a témában
Az országban egyre több a koronavírusos megbetegedés.
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) a Mandiner megkeresésére közölte, hogy Magyarországon jelenleg a COVID-19 fertőzések döntő többsége sporadikusan fordul elő, a koronavírus országos járványos terjedése nem tapasztalható.
A szervezet bő egy hete jelentette be, hogy hazánkban a koronavírus új variánsát, az Erist.
Az MTI-nek eljuttatott közleményben azt írták: az új variánst humán megbetegedésekről azonosították laboratóriumi mintákból. A tájékoztatás szerint a SARS-CoV-2 EG.5-höz (Eris) köthető esetszámok világszerte jelentős emelkedést mutatnak az elmúlt hetekben, és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a figyelmet igénylő változatok kategóriába emelte ezt a variánst.
Az NNGYK szerint jelenleg stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja: egyedül Debrecenben, Győrben és Zalaegerszegen mértek magasabb adatot, mint a korábbi mérésnél.
Az egészségügyi szervezet portálunkkal közölte, az Eris-variáns fertőzőképessége és terjedési sebessége feltételezhetően nagyobb, mint a korábbi variánsoké, de a súlyos megbetegedés kialakulásának veszélye alacsony.
A megbetegedés tünetei a többi omikron variánshoz hasonlóan influenzaszerű tünetekkel – lázzal, fejfájással, orrfolyással, torokfájással, izom-és ízületi fájdalommal, gyengeséggel – jellemezhetők”
– fogalmaztak.
Kiemelték, hogy a megelőzés érdekében fontos, hogy figyeljünk az általános higiénés szabályok betartására, a rendszeres és alapos kézmosásra, kézfertőtlenítésre. Azt kérték, hogy erősebb tüneteknél a beteg forduljon háziorvosához.
A megbetegedés ellen továbbra is az oltás adja a legerősebb védettséget. A magyar lakosság átoltottsága magas, az oltás továbbra is felvehető”
– zárták.
A hónap legelején érkezett a hír, miszerint az Európai Bizottság engedélyezte a BioNTech-Pfizer gyógyszergyárak által a koronavírus ellen kifejlesztett, Comirnaty nevű vakcina adaptált változatának európai uniós alkalmazását.
Úgy fogalmaztak, hogy a módosított már hat hónapos kortól engedélyezett. Az uniós szervezet közleménye szerint az új oltóanyag várhatóan növelni fogja a jelenlegi domináns és az újonnan kialakuló variánsokkal szembeni védettséget is.
Nyitókép: Beata Zawrzel / NurPhoto / NurPhoto via AFP