Gagarin a legnépszerűbb, Sztálin még mindig hódít
A VCIOM állami közvélemény-kutató intézet felmérése szerint az oroszok Jurij Gagarint, a világűrben járt első embert tekintik példaképüknek a 20. század személyiségei közül.
Ötven év után ismét lesz tárgynyeremény sorsolás a hazai lottón, százmilliós luxuslakásra pályázhatnak a játékosok. 1973-ig rendszeresen lakást nyerhettek a szelvény tulajdonosai.
Ötven éve, 1973-ban nyerhettek utoljára lakást a lottózok, de addig rendszeresen. 1957-től összesen 505 lakást, 224 családi házat vagy üdülőt sorsoltak ki a játékosok között. Az első tárgynyeremény sorsoláson még nem lakást, hanem egy Wartburg személygépkocsit lehetett megnyerni, de arra is sokan ácsingóztak. Ne feledjük, az 1956-os forradalom után volt az ország, Budapest belvárosában egymást érték a romos házak, új lakásról és autóról pedig sokan álmodni sem mertek.
1958 szeptemberében írták meg a lapok, hogy az első, úgynevezett Lottóházat is építik, a Mártírok útján (a mai Margit körúton). Az épület 14 hónap alatt készült el és 4 millió forintba került. Húsz öröklakást húztak fel a nyerteseknek, amelyből 12 háromszobás, 2 kétszobás és 6 garzon volt. Az építkezés ideje alatt már 17 lakás gazdára talált, hármat pedig az átadó után sorsoltak ki. A második Lottóház a Múzeum körúton épült, amelynek első lakását a lapok szerint Széll János, honvédfőhadnagy nyerte meg, aki egy teakonyhás garzonba költözhetett be.
Ehhez a Lottóházhoz kapcsolódik egy közjáték is. Történt ugyanis, hogy a házon szereplő Lottóház felirat L betűje leesett és az Ottóház virított helyette. Félig viccesen meg is írták a lapok, hogy valószínűleg egy Habsburg-párti nyertes költözött a házba (Habsburg Ottóra utalva).
ám ezt később cáfolták. A harmadik lottóház az Üllői út és a Ferenc körút sarkán épült Budapesten. Nem véletlenül ott, hiszen az 1956-os forradalom idején az ott álló ház súlyos károkat szenvedett. Az első lakók 1961-ben költözhettek be az épületbe. Az átadást úgy időzítették, hogy a szerencsés lottónyertesek már az erkélyről nézhessék, hogy ahogy Jurij Gagarin, a szovjet űrhajós integet nyitott autóból a budapestieknek. Nagy szerencséje volt azoknak a lottózóknak is, akik Balaton parti nyaralót nyertek, pontosabban vízparti lakrészt, amely 29 négyzetmétert tett ki. Negyvennégyen vehették át a Balatonalmádiban ma is létező Lottó üdülőtelep lakásait.
Ezt is ajánljuk a témában
A VCIOM állami közvélemény-kutató intézet felmérése szerint az oroszok Jurij Gagarint, a világűrben járt első embert tekintik példaképüknek a 20. század személyiségei közül.
Bár sokan vágytak a lakásokra, többször is megesett, hogy nem jelentkeztek a nyertesek. Az Üllői úti Lottóház egyik lakását például negyedszer is ki kellett sorsolni, mert három alkalommal nem jelentkezett a megadott időpontig a nyertes. 1961 decemberében írták meg az újságok, hogy a jutalomsorsoláson két és félszobás, kertkapcsolatos lakást nyert Feith Gézáné, kaposvári lottózó. A Flórián téri Lottóház kétszobás, összkomfortos öröklakásába pedig Boros Józsefné költözhetett, aki Lakiteleken adta fel a szelvényét. Igen ám, de a Flórián téri Lottóház két kisorsolt öröklakásáért senki sem jelentkezett a nyertes szelvénnyel, és bent ragadt egy Moszkvics személygépkocsi is. A Szerencsejáték Rt. és az OTP Bank által most életre hívott jutalomsorsoláson, ahol a százmilliós lakás talál gazdára, azok vehetnek részt, akik kiváltják a játékoskártyát a lottózóban.
Ezt is ajánljuk a témában
Az OTP és a Szerencsejáték Zrt. visszahozza a lakányeremény lehetőségét.