Rövid életű volt a ferencvárosi LMBTQ-pad
Akcióba lendültek a Fradi-ultrák.
A Fradi-ultrák vezetője a Mandinernek elmondta, a választók nem ezért adtak bizalmat korábban Baranyi Krisztinának. A polgármestert is megkerestük, ő azonban nem volt hajlandó nyilatkozni nekünk.
A hétvége egyik legfelkapottabb közéleti témája az volt, hogy Ferencvárosban oda-vissza festettek egy padot. A lavinát az indította el, hogy csütörtökön a Tompa utca 17. előtt a Ferencvárosi Önkormányzat és az Amnesty International karöltve átadott egy szivárványszínűre pingált padot. Erre a civil szervezet szerint azért volt szükség, mert
a biztonságnak, az elfogadásnak és a nyitottságnak kell, hogy legyen helye Magyarország mindennapjaiban”.
Úgy fogalmaztak, hogy „a magyar emberek kilencven százaléka szabadon kifejezheti a szeretetét, megfoghatja a párja kezét, megcsókolhatja az utcán. De mi a helyzet a maradék tízzel?” Természetesen nem maradhatott el részükről a kormány szidása, mivel szerintük, a „kormány kirekesztő propagandatörvénye gyűlöletre bátorít a szexuális és nemi kisebbségekkel szemben, akiket válogatott eszközökkel igyekszik kizárni a nyilvánosságból”.
Bár ez még nem kapott nagy sajtóvisszhangot, a Ferencváros ultrái gondoskodtak arról, hogy ez másképp legyen: péntek éjjel zöld-fehérre javították ki a pad festését. Az Amnesty ezt úgy kommentálta, hogy bűncselekmény történt, és várják szemtanúk jelentkezését. A Fradi Mob Facebook-oldal szombat reggel tette közzé, hogy a ferencvárosi ultrák voltak azok, akik átfestették a padot, azt írták:
Ez a város nem az a város. Ferencváros. „Lassan baranyi és a többi libernyák is megtanulhatná”.
Ezt is ajánljuk a témában
Akcióba lendültek a Fradi-ultrák.
Több sem kellett a IX. kerület és az Amnesty vezetésének, rögtön akcióba léptek: vasárnap este újra LMBTQ-kompatibilissé tették a Tompa utcai padot. „Megígértük és újrafestettük nektek és mindenkinek, aki velünk együtt egy nyitott, szabad és boldog országban akar élni” – fűzték a bejegyzésükhöz.
Hamberger Ádám, a Ferencváros vezérszurkolója a Mandinernek úgy fogalmazott az üggyel kapcsolatban, hogy természetesen nem örültek a padfestésnek. Állítása szerint a Ferencváros-szurkolók szerint Baranyi Krisztina lépése nem más, mint nettó provokáció. Kijelentette, a Ferencváros nevet a labdarúgóklub tette híressé és nem értenek egyet azzal az ideológiával, amit „polgármester asszony próbál ráerőltetni az egész kerületre”.
Úgy gondoljuk, nem erre hatalmazták fel, amikor megválasztották polgármesternek”
– szögezte le a Ferencváros vezérszurkolója.
Arra a kérdésre, hogy a közeljövőben visszafestik zöld-fehérre a padot, Hamberger annyit mondott: „Maradjunk annyiban, hogy nekünk Ferencváros-szurkolóknak sokkal jobban tetszik, ha egy pad vagy bármi hasonló eszköz zöld-fehér”.
Az ügyben kerestük Baranyi Krisztinát is, aki a tőle megszokott eleganciával reagált a megkeresésünkre.
A polgármestert először telefonon hívtuk, majd SMS-t küldtünk neki. Rövid időn belül megszületett polgármesterasszony válasza is, miszerint ha olyan szerkesztőséget választok magamnak, ahol újságíróként és nem propagandistaként tudok dolgozni, ad interjút. Volt annyira gáláns is, hogy a privát SMS-váltásunkat közösségi oldalán is megosztotta.
Nyitókép: Facebook