Ferenc pápa valamennyi beszéde kifejezte a béke iránti vágyat, mindez a nemzetközi sajtó „rosszindulatú próbálkozásainak ellenére is” egybecsengett a magyar kormány álláspontjával, hiszen Magyarország a háború kitörésének első napja óta a béke oldalán áll – emelte ki Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár a pápa magyarországi apostoli látogatásáról tartott sajtótájékoztatón.
A magyar kormánynak a hagyományos családról és a hagyományos nemi szerepekről vallott felfogása is teljes mértékben egybecseng a pápa által elmondottakkal – folytatta Kovács Zoltán, majd hozzátette: a mindent eltörölni igyekvő woke-kultúra Közép-Európában masszív politikai és egyházi falakba ütközik.
Az államtitkár hangsúlyozta: a Papp László Sportarénában a fiatalok megszólításával nyilvánvalóvá vált, hogy az egyház üzenetei a társadalom szempontjából élő, szerves üzenetek, rezonálnak a társadalommal. Úgy fogalmazott:
ahogyan a Szentatya megszólította a fiatalokat, az minden szempontból „menő volt”.
Közölte: az egyházfő Budapesten töltött három napja a biztonságról szólt, erre Ferenc pápa nem várt cselekedetei is utaltak, például amikor a bazilika lépcsőjénél az emberek közé ment.
A szervezés kereteiről az államtitkár elmondta,
hogy a pápalátogatás megszervezésére hétmilliárd forintos keretösszeg állt rendelkezésre,
az pedig rekordidőnek számít, hogy Magyarország két hónap alatt felkészült az eseményre.
Köszönet a sajtónak
Csakúgy, mint Semjén Zsolt, Kovács Zoltán is köszönetet mondott a magyarországi sajtóorgánumoknak. Külön kiemelte az MTVA-t, amely tíz helyszínről 17 órányi képi, valamint 18 órányi rádiós műsoridőben adott számot Ferenc pápa látogatásáról, és világszerte emberek százmillióinak tette lehetővé, hogy kövessék az eseményeket.
Arra a kérdésre, hogy mi alapján döntöttek a különböző helyszíneken a sajtóorgánumok akkreditációjáról, Kovács Zoltán azt felelte, a helyszíneken fizikai korlátok is voltak, és a Ferenc pápával együtt utazó, a Vatikánnál akkreditált 73 újságíró elsőbbséget élvezett. Ugyanakkor a közmédia élőben közvetített minden eseményt, az MTI pedig ingyen biztosította az eseményekről készített fényképeit, így minden médium ugyanúgy el tudta végezni a munkáját, mintha a helyszínen lett volna.
(MTI) Nyitókép: MTI/Illyés Tibor